DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

Zumba Nedir? Zumba Nasıl Yapılır?

05.07.2014
218 kez görüntülendi

Zumba Nedir? Zumba Nasıl Yapılır?

Zumba Nedir? Zumba Nasıl Yapılır? gibi sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

ZUMBA NEDİR?

Zumba 1930lu yıllarda Alberto Beto Perez tarafından Kolombiya’da temelleri atılan bir fitness programı olup dünya çapında en çok kullanılan programdır.Zumba bünyesinde dans ve bunun yanında dansın olmazsa olmazı kareografi barındırır.Spor salonları zumba için herhangi bir lisans ücreti ödememektedir.

KİMLER ZUMBA YAPABİLİR?

Zumba dans etmeye müsait her bünye için uygundur.Zumbadan bahsederken her ne kadar dans dans dans diye bahsetsek de zumba yapmak için daha  önceden herhangi bir dans deneyimine gerek yoktur.Eğer müzikle aranız iyi isi siz de zumba yapabilirsiniz.

ZUMBA EGZERSİZLERİ NELERDİR ?

Zumba hızlı ve yavaş ritmik hareketlerle yapılan bir takım hareketlerden oluşur.Düzenli olarak yapıldığında her spor gibi vücut gelişimimize büyük katkısı olur.

ZUMBA TARİHÇESİ

Eğitmen Perez 1986 da kullandığı aerobik sınıfında aerobik müzikleri kasedini unuttuğu için arabasında olan geleneksel salsa müzikleri kasedini alır ve aerobik için geleneksel olmayan dans hareketlerini yapmaya başlar.Bu dans önce Kolombiya sonra da Amerika’da büyük yankılar uyandırır.Daha sonra Alberto Perlman  2 arkadaşıyla bir araya gelir ve bir demo çekerler.Bu demo esnasında bu fikir bir şekil tarafından lisanslanır ve daha sonra zumbanın yolu açılır.

ZUMBA İÇİN KULLANILMASI GEREKEN KIYAFETLER NELERDİR?

Her spor da yada dansta olduğu gibi zumbada da kıyafet seçimi çok önemlidir.Zumba yaparken içinde rahat hareket edilebilen,cildi nefes aldırabilen ve terlemeyi en aza indirebilen kıyafetlerin seçimi çok önemlidir.Üzerinize ders ilerledikçe çıkarabileceğiniz kat kat bir şeyler giymeniz sizi rahatlatacaktır.Ayrıca doğru bir ayakkabı seçimi de dans esnasında ayaklarınız rahat etmesini sağlayacaktır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık