DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

Yüz Kusurları İçin Taktikler Nelerdir?

18.03.2014
68 kez görüntülendi

Yüz Kusurları İçin Taktikler Nelerdir?

Yüz kusurlarını makyaj ile gizlemek isteyenler için en özel ve en etkili yöntemler bu yazıda… Aşağıdaki özel uygulamaları hayata geçirerek yüzünüzün kusurlarını kolaylıkla kapatabilir ve bu şekilde çok daha güzel görünebilirsiniz. Şimdi isterseniz buyurun gelin bu özel tüyolara hep birlikte bakalım.

yüz kusurları

 

Yüz kusurlarını kapatacak özel öneriler

 Pigment lekelerini kapatmak için…

Önce hafif bir arındırma yapın. Cilt tonunuza çok yakın bir kapatıcıyı lekelerin üzerine hafifçe vurarak uygulayın. Bu işlemi lekeler hafifleyene dek uygulayın. Kapatıcıyı uygularken lekelerin sınırını belirginleştirmemek için etrafına doğru biraz taşırın. Daha sonra fondöteninizi ve pudranızı uygulayın.

 

Kızarıklık ve sivilceleri kapatmak için…

Yeşil renkte bir kapatıcıyı kızarıklık veya sivilcelerin üzerine hafifçe yayarak sürün.

 

Kırışıklıkları gizlemek için…

Cilt tonunuzdan 1-1,5 ton açık bir kapatıcıyı kırışıklık boyunca sürün. Kapatıcıyı parmağınızla veya bir fırçayla yayıp teninize yedirin. Daha sonra fondöteninizi ve pudranızı uygulayın.

 

Burnunuz uzunsa…

Burun ucunuza koyu renk fondöten uygulayın. Fondöteniniz kompakt fondöten olursa ve nemli süngerle uygularsanız çok daha iyi sonuç alırsınız. Fondöteni sınır yapmayacak şekilde iyice yedirdikten sonra küçük dokunuşlarla pudralayın.

 

Burnunuz genişse…

Gölge ve ışığı kullanın: burnunuzun üzerine (burun kemiğiniz boyunca) daha açık tonda; burun kanatlarınıza ise daha koyu tonda fondöten sürün. Parmağınızla fondöteni iyice yayın ve 2 ton arasındaki sınırları yedirip yok edin, mat bir pudrayla pudralanın.

 

Çeneniz çok küçük ve içeri doğruysa…

Çenenize açık renk bir fondöten sürün. Bu çenenizin hacmini artıracaktır. Koyu ve parlak renkte rujlar kullanmayın, dikkati başka yerlerde toplamak için göz makyajınıza önem verin.

 

Çeneniz çok çıkıksa…

Çenenizin ucuna koyu renk bir fondöten uygulayıp pudralayın. Dudaklarınızı öne çıkaracak canlı renkte rujlar tercih edin, böylece çeneniz belirginliğini yitirecektir.

 

Yuvarlak yüzü uzun göstermek için…

Yüzünüzün daha ince görünmesi için, şakaklarınıza, elmacık kemiklerinize ve çene altınıza büyük bir allık fırçası yardımıyla bronz allık sürün. Daha açık renk pudrayla alnınızı, burnunuzu ve çene ucunuzu vurgulayın.

 

Göz çevresindeki çizgileri kapatmak için…

Kapatıcı bir kalemle veya ince bir fırçayı kapatıcınıza bulayarak çizgilerin üzerinden dikkatle geçin ve parmak uçlarınızla üzerlerine hafifçe vurarak cildinize yedirin. Bu arada kapatıcınızın fondöteninizden daha açık tonda olmasına özen gösterin.

 

Yorgun ve uykusuzsanız…

Alt kirpiklerinizi rimellemeyin; aksi taktirde daha yorgun görünürsünüz.

 

Dudaklarınız çatlamışsa…

Ruj sürmeden önce nemlendirin ve çok koyu tonlar kullanmayın.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık