DOLAR: 3.78 TL
EURO: 4.04 TL

Video Box’lar Nedir? Roku Ne İşe Yarar?

03.04.2014
229 kez görüntülendi

Video Box’lar Nedir? Roku Ne İşe Yarar?

Gelişen teknoloji her geçen gün tüm yenilikleriyle karşımıza çıkıyor. Olanla yetinmeyip daha yenisini, daha hızlısını daha güzelini istiyoruz. Şimdi ise teknolojinin yeni gözdesi video box’lar! Bu cihazlar sayesinde televizyonlarımıza web üzerinden yayın yapan sayısız kanal geliyor. Roku LT de bunlardan biri. Bakalım neymiş bu Roku LT…

roku

50$civarındaki fiyatıyla (yurtdışı fiyatıdır) göz kamaştıran bu üründür. Bu fiyata aldığınız performans oldukça tatmin edici. Yani tam anlamıyla kendisi küçük fakat marifeti büyük bir üründür. Hemen iyi ve kötü yönlerini inceleyelim.

Artıları

Roku’nun ucuz olan LT versiyonu neredeyse tam bir Roku deneyimi yaşatıyor. 1000′in üzerinde kanalı web üzerinden televizyonunuza getiriyor. Bunların içerisinde Netflix, CNBC, Disney, Pandora, Amazon Instant, HBO Go, Amazon Cloud Player ve Vudu gibi kanallar da mevcut. Bir çok ulusal ve sinema hizmeti veren kanalı da bulabileceğiniz arama özelliği var. Bunun yanında NBA, Major League gibi bir çok spor kanalını da bulabiliyorsunuz. Tabii ücretli üyelik isteyen kanallar hariç.

Eksileri

Üzerinde data bağlantısı yapabileceğiniz bir ethernet portu mevcut değil. Sadece kablosuz olarak bağlantı gerçekleştirilebiliyor. Kablosuz bağlantı özelliği artı olarak düşünülmeli elbet. Ama ethernet girişi olmaması bir dezavantaj. Çözünürlüğü 720p ile sınırlı. 1080p olsa çok daha iyi olurdu. Hala resmi bir Youtube kanalı bulunmuyor. Netflix gibi bazı servislerin miyadı dolmuş arayüzlerini kullanıyor. Apple ekosistemiyle kıyaslayınca Apple TV, Roku LT‘den bir adım önde.

Son söz

Eksileri olsa da, web üzerinden stream olarak online yayınlanan kanalları TV’nizde izlemenizi sağlayan Roku LT, bu fiyata alınabilecek en iyi cihaz diyebiliriz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık