DOLAR: 4.27 TL
EURO: 5.09 TL

Viber Nedir? Nasıl Kullanılır?

21.04.2014
148 kez görüntülendi

Viber Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eskiden telefon faturalarımzdan çok şikayet ederdik. Azalan telefon faturalarının bir sebebi de yeni çıkan uygulamar. Bu uygulamalardan biri ise bizlere ücretsiz konuşma imkanı sağlıyor. Bu yazımızda bunu ele alacağız. iPhone firması kullanıcılarına yeni bir program üretti adı, Viber nedir? ne işe yarıyor derseniz bedava konuşmaya yarıyormuş. Ayrıca Viber programını telefonunuza yükledikten sonra rehberinizde kimlerin viber kullandığını tespit edebiliyorsunuz ve böylelikle viber araması yaparak ücretsiz görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Viber uygulamasını nasıl kullanabilirim?

Öncelikle Viber uygulamasını telefonunuza kurmanız gerekmektedir. Burayı tıklayarak Viberin sitesinden indirme bağlantılarına erişebilirsiniz. Telefon türünüze göre Viber uygulamasını yüklüyorsunuz. Uygulamayı yükledikten sonra uygulamayı çalıştırıyorsunuz ve cep telefonu numaranızı giriyorsunuz. Uygulama girdiğiniz cep numarasına bir kod gönderiyor bu kod 4 haneli kodu Viber uygulamasında access code yazan yere giriyorsunuz enter vibre butonuna basarak uygulamayı aktifleştiriyorsunuz. Daha sonra adres defterine girerek defterde örneğin: Rehbere baktığınızda bir arkadaşınızın rehber bilgilerinde “Viber 05**3*02*6*” şeklinde yanındada Free Call butonu göreceksiniz bu kişileri Free call butonuna basarak ücretsiz arayabilirsiniz. Numaranın başında Viber yazması o arkadaşınızdada uygulamanın yüklü olduğunu göstermektedir. Hemen alttada Free Text Message butonunu göreceksiniz bu butonada tıklayarak arkadaşınıza ücretsiz Sms gönderebilirsiniz.

Viber kullanımdan dolayı başka bir ücret ödeyecek miyim?

Viber uygulaması için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz fakat viber internet bağlantınızı kullandığı için internet’iniz olmalı dolayısıyla internet bağlantı ücreti ödemektesiniz.

Viber uygulamasını kullanırken dikkat etmem gereken birşey varmı?

Evet, ülkemizde bir çok internet kullanıcısı kotalı diye tabir ettiğimiz internet paketlerini kullandıkları için internet kotalarını takip etmeliler. Kota aşımında ciddi miktarlar ödeyebilmektesiniz.

 

Hangi cihazlarda bu uygulama kullanılabilir?

Android tabanlı cihazlarda, Iphone, Ipad gibi gibi cihazlarınızda uygulamayı kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık