DOLAR: 3.76 TL
EURO: 4.04 TL

Uyku Pozisyonlarının Anlamları Nelerdir?

04.09.2014
50 kez görüntülendi

Uyku Pozisyonlarının Anlamları Nelerdir?

“Uyku pozisyonlarının anlamları nelerdir? Hangi uyku pozisyonu hangi karakteri yansıtır?” gibi sorular aklınıza takılıyorsa uyku pozisyonları ile ilgili hazırladığımız yazıya göz gezdirin.

Uyku pozisyonları aslında kişilerin karakter özelliklerini yansıtıyor. Bin kişi üzerinde yapılan bir araştırma, genel olarak 6 çeşit uyku pozisyonu olduğunu gösteriyor. Araştırmalara göre aynı pozisyonda uyuyanların çoğu benzer kişilik özellikleri gösteriyor. Şimdi bu uyku pozisyonlarını inceleyelim:

Uyku Pozisyonlarının Anlamları Nelerdir?

Cenin Pozisyonu:

Yana doğru kıvrılarak, bacakları içe doğru çekerek uyunur. İnsanların çoğu uyku esnasında bu pozisyonu tercih eder. Cenin pozisyonunda yatan kişiler genel olarak dışarıdan bakıldığında sosyal ve rahat görünürler fakat aslında utangaçtırlar. Sosyal ortamlardaki utangaçlıkları bir süre sonra açılır. Kadınlar uyumak için bu pozisyonu daha fazla ederler.

Asker Pozisyonu:

Sırt üstü yatmak ve yatarken kolları yana açmaktır. Bu pozisyonda uyuyan insanların genel karakter özellikleri içe kapanık ve çekingen olmalarıdır. Sakin bir hayattan hoşlanırlar. Telaşı sevmezler. Kendileri ve çevreleri için iyi bir hayat kurmaya çalışırlar.

Kütük Pozisyonu:

Yan tarafa dönük bir şekilde her iki kolun da yana doğru sarkıtılmasıdır. Bu pozisyonda uyuyan insanlar genellikle sosyal insanlardır.

Özleme Pozisyonu:

Yana dönük bir şekilde her iki kolun da öne doğru uzatılmasıdır. Bu pozisyonda uyuyan insanlar genellikle kuşkucu ve alaycıdır. Yeniliklerden hoşlanırlar. Karar vermekte zorluk çekerler.

Serbest Düşüş Pozisyonu:

Eller yastığın altına alınır ve baş bir tarafa dönük olur. Bu pozisyonda uyuyan insanlar genellikle girişkendirler.

Denizyıldızı Pozisyonu:

Sırtüstü yatılır ve kollar başın üstündedir. Dikkat çekmekten hoşlanmazlar. İyi arkadaşlardır.

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık