DOLAR: 3.77 TL
EURO: 3.99 TL

Twitter’da Nasıl Fenomen Olunur?

18.03.2014
34 kez görüntülendi

Twitter’da Nasıl Fenomen Olunur?

Enteresan bir konuyla daha sizlerleyiz. Örneğin twitter konusunda henüz emekleme aşamasındasınız ve amacınız geniş kitlelere hitap etmek, binlerce takipçi kazanmak. Ancak kendi çabalarınızla bir yere gelemediniz üzülmeyin çaresi bu yazıda. Her insan doğuştan süper yazılar yazma,ahkam kesme,tespitlerde bulunma espiri yapma kabiliyetine haiz doğmuyor. Ne yapacağız peki bu zamana kadar işlemiş yöntemleri kendimize uyarlayacağız. Buyrun okuyup nasıl fenomen olunur öğrenelim…

twitter

Takipçiniz çok olunca gerçek hayatınızda bonus kazanmıyorsunuz gözleriniz kahve rengiyken yeşile dönmüyor,Angelina Jolie kadar güzel ya da bir anda Brad Pitt kadar yakışıklı olmuyorsunuz ancak eğer cidden sıkı bir takipçi sayısına ulaşır ve fenomen haline dönüşürseniz illaki bazı getirileri oluyor.Örneğin reklam almak ya da isimlerini tweetlerinizde kullanmanız karşılığında bazı şirketler tarafından size gönderilecek ufak çaplı hediyeler vs.. Gelelim konumuza twitterde ünlü olmak ile bloggerde ünlü olmak arasında çok ince nüanslar dışında pek bir fark yok.Hemen hemen aynı yöntemler her iki platformda da işe yarıyor. Gözlemlerimden yola çıkarak size vereceğim birkaç tavsiye var

1-Mutlaka bir twitter ünlüsüyle arkadaş olun. Unutmayın twitter ünlülerinin pek çoğu birbiriyle gerçekten arkadaş ve bu işin yürüme şeklide bu baştan kabullenin.Birisi elinizden tutmazsa işiniz zor ve zahmetli.Kendi kendime ben ünlü olurum diye büyük ümitlerle kafadan girişirseniz kısa sürede apışıp kalabilirsiniz.Kendi kendinize ancak gelin güvey olursunuz.

2-Arkadaşınız olan bu ünlüyle bol bol mentionlaşın hatta anıra anıra güldüğünüzü yansıtın ki insanlar sizin cidden muhabbetine doyulmaz biri olduğunuzu zannetsin.Birde ölçülü küfürleşmeler koyarsanız tadından yenmez bu sizin muhabbet derecenizin ne kadar samimi olduğunu gösterecektir.Lakin küfürün derecesini abartmayın gelecek olanlarda ağzınızın bozukluğu yüzünden tüymesin.

3-Diyelim ünlü bir arkadaşınız yok hemen hayal kırıklığı yaşamayın ilk işiniz takipçi sayısı oldukça kabarık birilerini eklemek 3-5 mentionlaşıp akabinde yancı statüsüne hak kazanmak.Malum ünlünün resmi yancılarından biri olursanız illaki onun takipçilerinden bir kısmıda sizi takip edecektir.

4-Ünlü birinin dikkatini çekebilmek için ilk başlarda biraz eğilip bükülmek yağ yakmak farz mention atıp verin coşkuyu unutmayın bu yolda herşey mübah.Bir süre sonra verdiğiniz coşkuyla hali hazırda egosu şişmiş ünlünün egosu patlayacaktır ister istemez o da sizin mentionlarınıza karşılık verecektir (Denedim %100 çalışıyor)

5-Espiri dolu ve güzel sözler bulup tweetleyin.Bulamazsanız güzel sözler yazanlardan çalabilirsiniz ve kimselerde sizi kınayamaz zira onlarda muhtemelen çalmışlardır.

6-Bol bol Retweet edilen twitleri bulup 2-3 tanesinden yeni bir tweet yaratın kesinlikle Retweet edecek birileri çıkacaktır.Retweet edilmek ünlü olmanın anahtarıdır.Ne kadar çok Retweet o kadar çok takipçi.

7-Sözleri çaldığınız anlaşılırsa üzülmeyin reklamın iyisi kötüsü olmaz yoksa çaldıkları tweetler ve aforizmalarla binlerce takipçi kazanan twitter ünlüleri olmazdı.

8-Hiçbir halt bilmeseniz bile her konuda saçma sapanda olsa orjinal tespitlerde bulunun ahkam kesin. Özellikle kadınlar ve aşk hakkında aforizmalar yumurtlayın ne kadar saçma ipe sapa gelmez olurlarsa olsunlar kadınlarla ve aşkla ilgili tweetler dikkati çeker.

9-Kıçınızdan ünlü sözler uydurun ve sonuna abuk bir bilim adamı ya da ünlü bir şair ismi ekleyin nasıl olsa kimse kontrol etmeyecektir eğer uydurduğunuz sözler bir de güzelse yaşadınız

10-Baktınız bunlar işe yaramadı son çare bir ünlüye laf çakmak ancak unutmayın bunun bir takım riskleri var.Daha önceden de söylediğim gibi bu ünlülerin resmi yancıları ve resmi yancısı olmaya niyetli onlarca yancı aday adayı siz ünlüye laf soktuğunuz anda hepberaber size çakmaya başlayacaklardır.Bu yüzden eğer sabrınız yoksa,edebi kabiliyetinize güvenemiyorsanız ve yiyeceğiniz lafları göğüsleyebilecek kadar geniş biri değilseniz baştan bu işe girişmeyin.Kaleminiz kuvvetli değilse hiç tevessül etmeyin hafazanallah lafı gediğine oturtayım derken gedik olursunuz haberiniz olmaz 🙂 Olduda sabredebilirim derseniz gelen saldırıları göğüsleyin ve kontralarla rakiplerinizi bozun.Mutlaka bu sırada birilerinin dikkatini çekersiniz.

Eğer bu 10 adımdan sonra hala yerinizde sayıyorsanız birşeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir oturup kafanızı iki elinizin arasına alıp düşünün.Gözlemlerde bulunun dikkatli bakın bakalım insanlar nasıl takipçi kazanıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık