DOLAR: 3.77 TL
EURO: 3.99 TL

Subliminal Mesaj Nedir? 25. Kare Tekniği Nedir?

04.07.2014
185 kez görüntülendi

Subliminal Mesaj Nedir? 25. Kare Tekniği Nedir?

Subliminal Mesaj Nedir? 25. Kare Tekniği Nedir? gibi sorularınızı bu yazımızla cevaplandırmaya çalışacağız.

SUBLİMİNAL MESAJ NEDİR?

Bir objeye gömülmüş ilk bakışta farkedilemeyen ama dikkatlice bakıldığında cinsellik,örgüt,ideoloji ya da bir fikri temsil eden tüm işaretlere subliminal mesaj denir.Subliminal mesajın görüntü içeriğinden başka birde ses içeriği vardır.Subliminal mesajın ses versiyonuna ”Şeytanın Sesi” denir.

EN ÇOK KULLANILAN SUBLİMİNAL MESAJ YÖNTEMLERİ

  1. Dijital ses dosyalarına gömülen işitsel versiyonları.
  2. Reklam afişleri ve reklam logoları tarzındaki görsel içeriklerin içine saklanmış kelimeler,sayılar,rakamlar.
  3. Gözle farkedilemeyecek kadar kısa süreyle ve sık patlayan flaşlar halinde televizyon yoluyla bilinçaltına itilen 25.kareler.

Subliminal mesaj yöntemi günümüz ticari ortamında rant kavgasının da kızışmasıyla birlikte epey yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.Görülüp ya da işitilebilen algılar olarak değil,bilinç altına hitap eden yöntemler kullanılarak yapılır.Yukarıdaki yöntemlerden en çok kullanılanı dijital ses dosyalarına gömülen ses dosyalarıdır.Bunu nedeni ise dijital ses dosyaları üzerinde yapılabilecek oynamaların diğerlerine göre çok daha kolay olmasıdır.

Bu tekniği anlatmadan önce gelin bu teknik nasıl işliyor önce biraz onu inceleyelim.

İnsan kulağı sizlerinde bildiği gibi belirli bir frekans aralığındaki sesleri duyabilmekte.Yani bizler bir sesi duyabiliyorsak bu bizim için uygun olan frekans aralığında demektir.Ancak beynimiz bu frekansların altında ve üstünde olan sesleri de algılayabilmektedir.Duymaktadır demiyoruz,algılayabilmektedir!

8-12 Hertz aralığındaki bir şarkıyı dinleyebiliriz bunu içine gizlenmiş gizli mesajları ise beynimiz dinler.

25.KARE TEKNİĞİ

Dijital yayın organlarında gördüğümüz bir görüntü 655 satır ve 24 küçük kareden oluşmaktadır.Bu ortamlarda saat dakika ve saniye dizilimi vardır.Saniyeden sonra gelen ise karedir ve bir saniye 24 kareden ibarettir.Her 24 kare ise bir ekran büyüklüğündeki görüntüyü meydana getirir.Her 327.5 satırda ise control track aralığı vardır ve işte görüntüler buralardan kesilerek başka görüntüler ekleme yoluyla 25 kareye çıkartılır.Ve bu 25.kare sadece anlıktır.Yani bir anda gelir ve kaybolur.Biz bu görüntüyü görmediğimizi sansak da bilinçaltımız bu görüntüyü alır ve kaydeder.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Subliminal Mesaj Nedir? 25. Kare Tekniği Nedir?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Subliminal Mesaj Nedir? 25. Kare Tekniği Nedir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık