DOLAR: 5.63 TL
EURO: 6.45 TL

Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

31.08.2014
886 kez görüntülendi

Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Su hayatımızın vazgeçilmez içeceklerinden biridir. Özellikle yaz günlerinde daha fazla tüketilen su aslında alışkanlık haline getirilip her daim tüketilmelidir. Bu yazımızda su içmenin faydaları nelerdir, günde kaç bardak su içilmelidir gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı bireylerde vücut ağırlığının ortalama %55 i sudan oluşur. Vücuttaki bütün hayati olaylar, organlar ve hücreler su sayesinde oluşur. Akcigerlerin %90’ını, beyninin ise %95’ini su oluşturur. Vücutta su yeterli değil ise önemli sağlık problemleri meydana gelebilir. Metabolizmanın düzgün çalışabilmesi için su olmazsa olmazdır. Çok düşük bir su kaybında bile yorgunluk, kısa süreli hafıza problemi, dikkat dağınıklığı ve odak problemi oluşturmaktadır. Vücutta suyun azalması durumuna tıp literatüründe ‘dehidratasyon’ denilmektedir. canadian pharmacy united Su vücuttaki toksik maddeleri atmaya yardımcı olur ve vücut ısısını dengelemede önemli rol oynar. Sıcak havalarda vücudu serin tutmasının yanında soğuk havalarda da http://canadianpharmacy-rxedtop.com/ vücut için izolasyon sağlar. Gün içinde alınan vitamin, mineral gibi maddelerin kanla taşınabilmesi için yine gerekli olan şey sudur. Böbreklerin 2.5 litre suyu süzmek için harcadığı enerji 45 dakikalık bir tempolu yürüyüşe eşdeğerdir. Yeterli miktarda tüketildiğinde cildin güzelleşmesini ve parlak olmasını sağlar. Gün içinde 3 litreden fazla su içmek vücutta ödemlere neden olabilir. Bunun yanına gereğinde az su tüketmek vücutta yağ oluşumunu arttırarak kilo almaya neden olur.

Günde Kaç Bardak Su İçilmelidir?

Gün içinde ter, idrar canadian pharmacy guelph hours gibi yollarla yaşanan su kaybının yerini doldurabilmek için http://viagraonline-topstorerx.com/ en az 1.5 litre su içilmelidir. canadianpharmacyonline-rxed.com Su içmek için susama hissi beklenmemeli gün içinde olabildiğince su içilmelidir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık