DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

Siyonizm Nedir? Siyonizmin Yaratıcısı Kimdir?

12.07.2014
99 kez görüntülendi

Siyonizm Nedir? Siyonizmin Yaratıcısı Kimdir?

Siyonizm Nedir? Siyonizmin Yaratıcısı Kimdir? gibi sorularınızın cevaplarını şimdi okuyacağınız yazımızda bulabilirsiniz.

SİYONİZM NEDİR?

İnsanlık geçmişten günümüze birçok zararlı akımla karşı karşıya kalmıştır.Bakıldığı zaman bu akımlardan en zararlısı siyonizmdir.

Siyonizm kelimesi temelde siyon sözcüğünden meydana gelmiştir.Bu isim esas olarak Kudüs yakınlarında bulunan Siyon Dağı ve bu dağ üzerinde bulanan Siyon kalesini temsil etmesi için konulmuştur.Daha sonra Kral Davud döneminde Siyon Kudüs şehrini ve İsrail dünyasını kapsayan bir mekan haline geldi.Tevrat’taki birçok ayette İsrailoğullarından Siyon halkı,siyon oğulları ya da siyon kızları olarak bahsedildi.

SİYONİZM : Yahudi ırkını üstün gören ve diğer insanları insan olarak görmeyen insanlığı sadece Yahudilere yaratılmış olduğunu düşünen ırkçı bir harekettir.Siyonizm Nil’den Fırat’a bütün toprakların bütün toprakların Yahudilerin eline geçmesini hedefler ve bu idealin gerçekleşmesi için her yolun geçerli olacağını kabul eder.Yahudi din ve kültürüne ait olmayan her şeyin yok edilmesini isteyen zihniyetin bir diğer amacı ise Mescid-i Aksa’nın yıkılması ve Süleyman Mabedi’nin yapılmasıdır.

SİYONİZMİN YARATICISI KİMDİR?

Siyonizm hakkında genel bilgiler verdikten sonra şimdi siyonizmin 150 yıl içerisinde nasıl oluştuğu,ne aşamalar kaydettiği ve insanlık için nasıl tehlikeler barındırdığından bahsedelim.

Siyonizmin oluşumu tarihten önceki devirlere uzansa da şu an tüm dünya tarafından bilinmesine ve etkilerinin yine hepimiz tarafından hissedilmesine neden olan bu sistemin kurucusu diye adlandırabileceğimiz kişi Theodore Herzi ismidir.Herzi, Yahudiler tarafından bu akımın başlatıcısı ve İsrail Devleti’nin kurucusu olarak kabul edilmektedir.Herzi aynı zamanda 19 yüzyılda yayınlanan Yeni Hür Basım isimli gazetenin de muhabirliğini yapmaktaydı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Siyonizm Nedir? Siyonizmin Yaratıcısı Kimdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık