DOLAR: 3.77 TL
EURO: 3.99 TL

Sivilce Neden Oluşur? Sivilce Nasıl Geçer?

07.05.2014
263 kez görüntülendi

Sivilce Neden Oluşur? Sivilce Nasıl Geçer?

Yüz ve Alında Sivilce Oluşumu

Bilindiği gibi sivilceler genellikle ergenlik döneminde daha çok meydana gelen cilt problemidir. Ancak ergenliğe bağlı sivilceler bu dönemin bitmesinin ardından kaybolurken ciltteki problemlerden dolayı çıkan sivilceler ise uzun yıllar kalabilmektedir.  Bazı ciltlerde tamamen iyileşmez ve hastalık haline gelir. Bunun sonucunda lekeler ve çukur izleri yapmaktadır.

Güzellikte cilt sorunları denilince insan aklına ilk olarak sivilce ( akne ) ve benzeri sorunlar gelir. Özellikle alın bölgesinde oluşan sivilceler kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Alındaki Sivilceler Genellikle Stres ve Hormonlara bağlı sebeplerden  çıkar. Alın bölgesinde sivilce çıkmasına gözeneklerin kapanması ( Yüz yıkamama ) ve tüketilen gıdalarda sebep olmaktadır. Özellikle yağlı yiyecekler ve aşırı kilo vucudun her yerinde sivilceye sebep olmaktadır.

Sivilce Tedavisi için bir çok yöntem kullanılmakta ancak bazen sonuç alınmamaktadır. Hatta öyle ki bazı tedavilerde durum daha kötüleşmektedir.

Aşağıda Sivilceler için kullanabileceğiniz bir kaç yöntem Söyleyeceğiz.

Yüz ve Alında Sivilce Tedavi Yöntemleri

Sivilce Oluşumu

Sivilce Tedavisinde genel olarak ilaçlı yada Lazer teknolojisinden faydalanılmaktadır. Sivilce Tedavisi için kullanılan ilaçlar sivilceleri tedavi ederken bazen vucudun başka yerinde hasara neden olabilmektedir.Kullanılan ilaçlar Vücuttaki hormonal dengeyi bozabilmektedir.
Bunun Farkında olan kişiler sivilceler için ilaçlı tedavi yerine bitkisel tedavi yöntemlerini kullanmakta ve sivilceler için bitkisel maske‘ler yapmaktadır. Bu Sayede vücudunuzun bir tarafını onarırken başka bir yerine hasar vermemiş oluyorsunuz.[adsense]
Sivilceler için evde Tedavi yöntemleri olan bu Bitkisel Maskeler kolaylıkla hazırlanıp uygulanabiliyor.

Yüz ve Alın Bölgesindeki Sivilceler için Ne Yapabiliriz ?

Alın bölgesindeki sivilceler, yukarıda da bahsettiğimiz gibi genelde stres ve hormonal değişiklerden dolayı çıktığı için ergenlik döneminde daha çok karşılaşılmaktadır. Bu yüzden tedavi şekli buna göre belirlenmelidir.
– Yüzümüzü her sabah ve akşam Yıkayın. Her Yıkamadan Sonra Mutlaka Havluyla Güzelce Kurutun. Cilt ıslak kalırsa toz tutar ve sivilce oluşmasına sebep olur.

– Beslenme şekline dikkat edin. Yağlı yiyeceklerden , çerezlerden ve doğal olmayan içeceklerden uzak durun.
– Bol bol Su ve taze olarak sıkılmış meyve sularını tüketin. Beslenmenizi düzene sokun.
– Stresten uzak durmaya çalışın. Temiz hava tenefüs edin bu sizi rahatlatır. Kapalı ortamda çok kalmamaya dikkat edin. Kapalı ortamlar insanlar üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır.
– Yeterince dinlenin ve uyuyun.
Ayrıca ;
Buhar banyosu cildin kendini onarmasına yardımcı olan seçeneklerden biridir. Bunun için yüzünüzü kaynar suyun buharına 10 dakika kadar tutmanız yeterli olacaktır. Ayrıca cilde yerleşen mikropların temizlenmesi için bitki çayları tüketilmelidir. Ihlamur ve rezene çayları tüketilmesi önerilen çaylardandır. 3 günde bir kil maskesi yapılarak cildin fazla yağlardan kurtulması sağlanabilir.

PAPATYA KÜRÜ

Bir avuç papatyayı 6 bardak suyun içine atıp kaynatın. Sonra karışımı ince bir bez parçasından süzün. Karışım biraz soğuduktan sonra bir havlu alıp papatyalı suyla ıslatarak tüm yüze bastırın. 15 dakika kadar bunu uyguladıktan sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Ardından bebek pudrası sürerek yağ ve nemin yok olmasını sağlayın.
LİMON KOLONYASI KÜRÜ
Bir avuç ada çayını yarım su bardağı limon kolonyasının içine ekleyin. 2 gün bekletin. Bu karışımı pamuk yardımıyla ve her gün uygulamak koşuluyla yalnızca sivilcenin üzerine sürün. Sonra ılık su ile durulayın. Son olarak mutlaka kurulayın.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık