DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

Saç Ekimi Nedir? Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

07.07.2014
146 kez görüntülendi

Saç Ekimi Nedir? Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Çoğu insana göre saç dış görünümün güzelliği için çok önemlidir.Özellikle kadınlar olmak üzere günümüzde artık erkeklerin de bir çoğu dışarı çıkmadan önce dış görünüşlerini kusursuz bir hale getirmek için harcadıkları vaktin yarısından fazlasını saçlarına ayırıyor.Ama bizim ülkemizde özellikle erkeklerin sıkça karşılaştığı ilerleyen yaşa da bağlı olarak saçlarla ilgili ortaya çıkan çok büyük bir problem var.”Saç dökülmesi”.Saç dökülmesi bir çok insanın dış görünüşlerinin saçlı hallerine göre daha kötü olacağına inandığı için korkulu rüyasıdır.Bu yazımızda saç dökülmesine karşı çözüm yöntemlerinden biri olan saç ekimini inceleyeceğiz.

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç ekimi çeşitli nedenlerden dolayı saçlarının bir kısmını yada tamamını kaybetmiş insanların yeniden saçlarında kavuşmaları için geliştirilmiş yöntemlerden biridir.Diğer yöntemlere nazaran saç ekimi,kişinin eski saçlarına kavuşmasının en sağlıklı ve en gerçekçi olanıdır.

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Saç ekimi öncelikle cerrahi bir operasyondur.Birdenbire ya da çok kısa bir sürede yapılan bir operasyon değildir.Saç ekimi yapılması bir takım aşamalardan oluşur.

  1. Aşama : Kişinin fotoğrafları alınır ve saçlar kişiye özel traş makineleri ile 1 numaraya kadar kısaltılarak lokal anestezi için hazırlanır.Daha sonra lokal anestezi yapılarak kişi saç ekimine hazır hale getirilir.
  2. Aşama : Saçınızda dökülmemeye şartlanmış saç kısımlarından alınan kümelerin özel solüsyonlar içerisinde besletilmesi işlemidir.Burada uygulanan teknik tamamen kişiye özgü bir tekniktir.Saç ekiminde bir seansta 5000 saç köküne kadar ekim yapılabilir.
  3. Aşama : Kişiden ilk aşamada alınan fotoğraflara göre saç ekiminin en önemli kısımlarından biri olan saç çizgisi belirlenir ve çizilir.
  4. Aşama : Bu aşama saç ekiminden sonra sahip olacağınız saçlarınızı istediğiniz yöne tarayabileceğiniz,şekil verebileceğiniz özelliği kazandığınız aşamadır.
  5. Aşama : Bu aşama açılan saç kanallarına saç köklerinin tek tek yerleştirildiği aşamadır.
  6. Aşama : Saçlarınız özel bir solüsyon ile temizlendikten sonra saç ekimi işlemi sonra erdikten sonra yapmanız gereken işlemler anlatılır ve özel formlarınız verilir.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Saç Ekimi Nedir? Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık