DOLAR: 3.53 TL
EURO: 3.96 TL

Rihanna Nasıl Popüler Oldu? Rihanna’nın Biyografisi

27.05.2014
885 kez görüntülendi

Rihanna Nasıl Popüler Oldu? Rihanna’nın Biyografisi

Barbadoslu ünlü şarkıcı Rihanna’nın hayat hikayesi ve hayatı hakkında bilinmeyenler:

 

Rihanna’nın takma adları nelerdir? 

Ünlü şarkıcı Rihanna’nın çok sayıda takma ismi vardır. Bunlardan bazıları RiRi, The Barbados Babe, Queen of Pop, Caribbean Queen ve Bajan beauty gibidir.

Rihanna’nın ayırt edici özellikleri nelerdir?

Rihanna’nın burun yapısı, yüzü, Sanskrit dilinde yazılmış bir duadan oluşan dövmesi ve diğer değişik dövmeleri onu farklı kılan dikkat çekici özelliklerdir.

Rihanna kimdir?

Rihanna kısaca ünlü Barbadoslu pop şarkıcısıdır. İlkokul ve liseyi ülkesi Barbados’ta tamamlamıştır. İlkokulda bir müzik yarışmasında birincilik elde etmiştir. Lise öğrenimi sırasında 15 yaşındayken Rihanna ve 2 sınıf arkadaşı bir araya gelerek bir müzik üçlüsü oluşturmuşlardır. Amerikalı müzik yapımcısı Evan Rogers tatil için eşiyle birlikte gittiği Barbados’ta bu üçlünün performansını izlemiş ve aralarında sadece Rihanna’nın performansını beğenmiştir. Bunun üzerine Rihanna; annesi ile birlikte Amerika’ya taşınmıştır. 2005 yılında ilk albümü “Music of the Sun” ile büyük bir başarı elde ederek tüm dünyada tanınmaya başlamıştır.

Rihanna hangi okulda okudu?

Rihanna ilkokulu ülkesi Barbados’ta bulunan Charles F. Broome Memorial School ismindeki okulda okumuştur. Bir ara ülkesinde askeri ağırlıklı eğitim veren bir programda eğitim almıştır. Müzik kariyeri için önemli bir adım olan müzik grubunu kurduğu Combermere Lisesi’ne kayıt olmuştur. Kimya ve Matematik derslerinin en sevdiği dersler olduğunu ifade eden Rihanna; keşfedilmesinin ardından eğitimini bırakıp Amerika’ya taşınmıştır. Ünlü şarkıcı eğer müzik kariyerinde başarı elde edemeseydi psikolog olabileceğini ifade etmiştir.

Rihanna ne zaman doğdu?

Rihanna 1988 yılında doğmuştur. Rihanna’nın doğum tarihi 20 Şubat 1988’dir.

Rihanna nerelidir?

Rihanna bağımsız bir ada ülkesi olan Barbados’ludur.

Rihanna’nın burcu nedir?

 Rihanna’nın burcu balıktır.

Rihanna’nın ailesine baktığımızda ünlü sanatçının iki tane erkek kardeşi olduğunu görürüz. Rihanna’nın annesinin ismi Monica Fenty’dir. Rihanna’nın babasının ismi ise Ronald Fenty’dir. Rihanna’nın erkek kardeşlerinin adları ise sırasıyla Rajad Fenty ve Rorrey Fenty şeklindedir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. rihanna dedi ki:

  guzelim kdyfk şön

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Yorum Yaz

Yukarı Çık