DOLAR: 3.53 TL
EURO: 3.96 TL

Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman? Bayram Tatili Kaç Gün Olacak?

17.09.2014
68 kez görüntülendi

Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman? Bayram Tatili Kaç Gün Olacak?

Ramazan Bayramı Müslümanların kutladığı dini bir bayramdır. Ramazan ayında 1 ay süresince oruç tutulur ve Şevval ayının ilk üç günü olan günler Ramazan Bayramı olarak kutlanır. Oruç ayından sonra müslüman alemine adeta bir hediye olarak verilmiş ramazan bayramında insanlar eğlenip birbirlerini ziyaret ederler, hediyeleşirler ve çocuklara sadaka vererek sevindirirler. Ayrıca Ramazan Bayramı sabahında bayram namazı olarak kılının namaz da toplumsal bütünlüğü ve bağlığı korumak ve yaşatmak anlamında çok önemlidir. Bazı alimler ramazan bayramı süresince oruç tutmanın haram olduğunu iddia ederler. Bu yazımızda Ramazan Bayramı ne zaman, bayram tatili kaç gün olacak gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

2014 Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman?

2014 yılının Ramazan Bayramı tatil günleri 28 Temmuz 2014 pazartesi günü ile başlayacak ve 30Temmuz 2014 tarihinde son bulacaktır. Pazartesi başlayıp çarşamba sonlanan bayram tatili geçen senelerdeki gibi haftanın geri kalan günleriyle birleştirilmemiştir.

27 Temmuz Pazar – Bayram Arifesi

28 Temmuz Pazartesi – Ramazan Bayramı’nın 1. günü

29 Temmuz  Salı – Ramazan Bayramı’nın 1. günü

30 Temmuz  Çarşamba – Ramazan Bayramı’nın 1. günü

Bayram Tatili Kaç Gün Olacak?

Özellikle çalışanların heyecanla beklediği bayram tatili bu yıl 9 güne çıkmasını bekleyen tatilcileri biraz üzdü. Tatil için plan yapanlar hayal kırıklığına uğradı. 9 günlük bayram tatili için Bakanlar Kurulu red yanıtı verdi ve bayram tatili hafta sonu dahil edildiğinde 5 günle sınırlanmış oldu. 9 günlük bayram tatilinin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden dolayı kabul edilmediği biliniyor.

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık