DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

Portakal Suyunun Faydaları Nelerdir?

20.07.2014
88 kez görüntülendi

Portakal Suyunun Faydaları Nelerdir?

“Portakal Suyunun Faydaları Nelerdir?, Portakal Suyu Neye İyi Gelir?” sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Portakal Suyunun Faydaları Nelerdir?

Portakal suyu, yapılan araştırmalar sonucu, sabah kahvaltılarında Türkiye’de çaydan sonra en çok tüketilen içecek, Avrupa’da ise en çok tüketilen içecektir. Portakal suyu vitamin bakımından oldukça zengin bir içecek olup, her türlü hastalığa karşı kalkan niteliği taşımaktadır. Tabii ki faydalarından bahsedilen portakal suyu, içerisinde herhangi bir katkı maddesi olmayan, sıkma portakal suyudur.

  • Portakal suyu potasyum miktarı bakımından oldukça zengin olup, böbrek faaliyetlerinin normal devam edebilmesi açısından oldukça faydalıdır.
  • C vitamini açısından en zengin meyve olan portakal, vücudun ihtiyacı olan vitamin ve enerji dengesini sağlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren portakal suyu, vitamin bakımından tam bir depo niteliğinde olduğu için hastalıklara karşı kalkan görevi görür.
  • Portakal suyu, vücuttaki kolesterol dengesini sağlar, yükselmesini ve gereğinden fazla düşmesini önler. Böylece bir çok orta yaşlı insanın kabusu olan kolesterolü saf dışı bırakır.
  • Portakal suyu yalnızca C vitamini bakımından depo olma niteliği taşımakla kalmıyor aynı zamanda B1 açısından da oldukça zengindir, ve günlük B1 vitamini ihtiyacının %18’ini karşılayabilir.
  • Günümüzde oldukça sık rastlanan kan basıncı problemi için de şifa özelliğindedir portakal suyu.
  • Portakal suyu, vücuttaki kan dolaşımını arttırarak, olası bir damar tıkanıklığı ve kalp krizi riskini ortadan kaldırmaktadır.
  • Antioksidan açısından zengin yapısının bir sonucu olarak, portakal her türlü kanser çeşidinden kişiyi uzak tutmaktadır.
  • Yeni hücre oluşumu açısından ve ölen hücrelerin yerinin çabuk doldurulması açısından çok yararlı olan portakal suyu özellikle hamileler için çok önemlidir.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık