DOLAR: 3.83 TL
EURO: 4.08 TL

Muhabbet Kuşu Nedir? Muhabbet Kuşlarının Özellikleri Nelerdir?

21.07.2014
104 kez görüntülendi

Muhabbet Kuşu Nedir? Muhabbet Kuşlarının Özellikleri Nelerdir?

Muhabbet Kuşu Nedir? Muhabbet Kuşlarının Özellikleri Nelerdir? gibi sorularınızın cevaplarınız şimdi okuyacağınız yazımızda bulabilirsiniz.

MUHABBET KUŞU NEDİR?

Muhabbet kuşu diye bilinen kuş aslında bir papağan türüdür.Muhabbet kuşu papağangiller familyasının çok yaygın olarak bilinen ve kafeste beslenen türüdür.

MUHABBET KUŞLARININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Muhabbet kuşları kendi doğal ortamlarında 17 ile 20 cm arasında uzayabilmektedirler.Ağırlıkları ise 30 ile 40 gram arasında olmaktadır.Muhabbet kuşlarının bir diğer ırksal özellikleri ise gırtlak kısımlarının iki yakasında mor birer bölge ve gırtlak benekleri bulundurmalarıdır.
Muhabbet kuşlarının erkek olanları genellikle daha sosyal karakterlere sahiptir.Sahip oldukları mutlu görünüş ve barışçıl olmalarının yanı sıra kur yapmayı sevmeleri açısından baskın ve hoşgörü sahibi olmayan dişilerden çok farklıdırlar.

Muhabbet kuşlarında,diğer birçok kuşta da bulunan tatrakromatik görüş özelliği bulunmaktadır.Tüylerinin ve gözlerinin kendi aralarında eşsiz bir şekilde benzemesi sayesinde,kendi aralarında farklı bir anlaşma şekilleri vardır.Muhabbet kuşlarının tüyleri üzerlerine mor ve ötesi ışınların gelmesi ile birlikte parlar.Aynı zamanda muhabbet kuşları gelen bu mor ve ötesi ışıkları gözleri ile görebilmektedirler.Bu ışıkları yayan muhabbet kuşları bu sayede diğer kuşlara kur yapmaktadırlar.

Muhabbet kuşunun tüm dünya üzerinde bakıldığında evcilleştirilme oranı çok yüksektir.Bunun nedeni evcilleştirilmesinin kolay ve sorunsuz olmasından kaynaklanmaktadır.Kurdukları dost ilişkiler sayesinde diğer canlılarla da çok kolay ilişkiler yaratabilmektedirler.

MUHABBET KUŞU NASIL KONUŞUR?

Muhabbet kuşları papağan kuşlarının bir cinsi olduklarından konuşma yetisine çok yatkındırlar.Onunla güzel bir şekilde ilgilenen var oyun oynamayı öğrenmeyi de becerecektir.Muhabbet kuşları konuşmayı öğrenebildikleri gibi zamanla ıslık çalmayı da öğrenebilmektedirler.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Muhabbet Kuşu Nedir? Muhabbet Kuşlarının Özellikleri Nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık