DOLAR: 3.83 TL
EURO: 4.08 TL

MİT Ajanı Nasıl Olunur?

18.03.2014
58 kez görüntülendi

MİT Ajanı Nasıl Olunur?

Bu yazımızda MİT’e nasıl girilir, Nasıl mitçi olunur, MİT’e başvuru nasıl yapılır gibi soruların cevabını anlatacağız. Eğer siz de MİT bünyesinde bir görev almak istiyorsanız, bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

mit

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), son günlerde oldukça fazla ilgi görmektedir. İnternette bu konu ile ilgili bir çok makale ve video bulunmasına rağmen, asıl merak edilenler yazılarda anlatılmamaktadır. Biz de bu yazımızda, MİT’in bünyesinde haber alma ve operasyon konumunda nasıl bulunabileceğinizi ve diğer çalışma pozisyonlarını anlatacağız.

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki, MİT bir çok kişinin hayalinde olduğu gibi bir kurum değildir. Bu kurumda tercümandan psikologa, analizciden teknikere kadar bir çok kadro bulunmaktadır. Yani MİT denildiğinde, sadece büyük çaplı suçları ve suçluları yakalayan bir kurum akla gelmemelidir.

MİT bünyesinde görev alabilmek için ilk olarak posta yolu ile “MİT Müsteşarlığı”na başvuruda bulunulmalıdır. Gönderilen etkili CV’ler içinden bazı adaylar belirlenir ve geri dönüş yapılır. Bu adaylar daha sonra mülakata tabi tutulurlar. Bu mülakattandan da başarılı geçen bireyler, MİT’te yer almaya hak kazanır.

MİT bünyesinde yer alınabilecek iş pozisyonları şunlardır; 

  1. Mühendisler
  2. Teknik Analizciler
  3. Kripto Analizciler
  4. Yazılımcılar
  5. Teknikerler
  6. Mütercim Tercümanlar
  7. Psikologlar

MİT’te açık olan iş pozisyonları Resmi Gazete ve ilanlar ile duyurulmaktadır. Bahsettiğimiz gibi bunların yanı sıra posta yolu ile de MİT’e resmen başvurular yapılabilmektedir. Bu başvurular içerisinde öne çıkan kişiler var ise, MİT değerlendirmek üzere kişilerle irtibata geçmektedir.

Merak edilen bazı sorulardan biri de bayanların MİT Müsteşarlığı’na girip girememesidir. Bu kurumda bayanların çalışmasına engel olacak hiçbir yasa ya da benzeri şey bulunmamaktadır. Yani bayanlar da MİT’te yer alabilir.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık