DOLAR: 3.77 TL
EURO: 3.99 TL

Microsoft Cortana Nedir? Nasıl Çalışır?

04.09.2014
156 kez görüntülendi

Microsoft Cortana Nedir? Nasıl Çalışır?

“Microsoft Cortana Nedir? Nasıl Çalışır?, Tahminlerini Nasıl Yapar ve Nasıl Doğru Sonucu Bilir?” sorularına cevaplarımızı yazımızda bulabilirsiniz.

Microsoft Cortana Nedir?

Nasıl ki Apple’ın dijital asistanı Siri ise, Microsoft‘un da Apple ile baş edebilmek amacıyla yakın zamanda piyasaya sürdüğü yeni dijital asistanı da Cortana‘dır. Cortana kullanıcılara her konuda bilgi verir, ve bir nevi dijital asistanlık yapar.

Nasıl Çalışır? Tahminlerini Nasıl Yapar?

Microsoft Cortana, dijital asistan olmasının yanı sıra şu aralar yaptığı doğru tahminlerle de adından sıkça söz ettirmektedir. Ve söz ettirmeye de devam edeceği ortadadır. Gündemi de takip edebilen Cortana, bugünlerde çok popüler olan Dünya Kupası maçları hakkında yaptığı tahminler ile gündeme gelmiştir. Cortana Dünya Kupası ikinci tur maçlarının tamamının sonucu hakkında tahminde bulunmuş ve yaptığı tahminlerin tamamını da doğru bilmiştir. Geçtiğimiz yıllarda gündemi işgal eden Ahtapot Paul‘un doğru tahminlerinin böylelikle pabucu dama atılmış oldu. Cortana da yeni nesil Ahtapot Paul olmak yolunda gidiyor.

Peki bir bilgisayar programı nasıl oluyor da doğru sonucu biliyor. Böylesine güzel tasarlanmış bir dijital asistan elbette internet arama motorlarını da kullanabiliyor. Bing‘de arama yaptıran ve maç günü hava durumu koşulları, saha durumu, zemin durumu, seyirci destek oranı, ülkenin coğrafi yapısı, maç kadroları ve geçmiş maçlardan alınan istatistikleri, benzer koşullu maçlardan alınan sonuçları ve ikili rekabet durumunu aratıp, karşılaştırıp kullanıcının önüne kimin kazanacağı sorusunun cevabını sunuyor ve sonucu da doğru tahmin ediyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık