DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

Liderler ve Onların Lakapları Nelerdir?

01.09.2014
84 kez görüntülendi

Liderler ve Onların Lakapları Nelerdir?

Bu yazımızda tarihten yakinen bildiğiniz,tanıdığınız liderleri bu sefer pek de bildiğinizi sanmadığımız yönleri ile yani lakapları ile ele aldık.Onların lakapları nedir? Bu lakaplar onlara nasıl verilmiştir sizler için bu yazımızda bunları inceledik ve sizlerinde okurken keyif alacağınızı düşündüğümüz bir yazı hazırladık.

LİDERLER VE ONLARIN LAKAPLARI NELERDİR?

ADOLF HİTLER

Tarihe damgasını vuran ve en çok konuşulan lider kimdir desek herhalde birçok insan buna Adolf Hitler cevabını verecektir.Adolf hitler göreve geldikten kısa bir süre sonra Almanya’da çok iyi çalışan bir ideoloji geliştirmiş ve bu sayede Alman sanayisini çok kısa sürede çok iyi yerlere getirmiştir ve böylelikle Avrupa’ya egemen olan bir lider haline gelmiştir.

Hitlerin Adolf ismine bakıldığı zaman aslında ona neden kurt lakabının verildiği hemen hemen anlaşılmaktadır.Çünkü adolf kelimesi eski Almanca’da asil kurt anlamına gelmekteydi.Adolf Hitler’e verilen bu isim,kendisi için kurulan mekanlarada isim konusunda ilham verici olmuştur.Hitlerin Barbarosa hareketını yönetmek için kurduğu yere verdiği Wolfenstein ismi buradan gelmektedir ve Kurdun İni anlamını taşımaktadır.

JOSEF STALIN 

Josef Stalin’in gerçek adı Vissariyonoviç Çugaşvili’dir ve stalin soyadı kendisine verilmiş olup aynı zamanda çelik anlamına gelen lakabıdır.Stalin’e bu isim diğer liderlerin yanı sıra kendisi tarafından verilmiştir.Diğer liderlerin lakapları kendilerine başkaları tarafından verilmiştir.Stalin Çarlık rejimine karşı yürüttüğü faaliyetlere karşı bu ismi kendine bir kod adı olarak seçmiştir.

FRANCISCO

Franco uzun yıllar İspanya’da yönetimin başında kalmış ve tarihte iktidarını en uzun süre sürdüren lider olmuştur.Birçok lider gibi Franco’da asker kökenlidir ve bu yüzden kendisine El Caudillo yani önder lakabı verilmiştir.

BENITO MUSSOLINI 

Mussolini Hitler ile beraber II.Dünya Savaşı’nda faşit tarafın en tartışılan liderlerinden olmuştur.İtalya’da iktidarda kaldığı süre boyunca kendisine duçe yani lider ünvanı verilmiştir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık