DOLAR: 3.83 TL
EURO: 4.08 TL

Karındeşen Jack Kimdir?

04.09.2014
66 kez görüntülendi

Karındeşen Jack Kimdir?

“Karındeşen Jack kimdir? Jack the Ripper kimdir? Karındeşen Jack’in hikayesi nedir? Karındeşen Jack’in gerçek kimliği nedir?” sorularının yanıtlarını merak ediyorsanız yazımıza göz gezdirin.

Karındeşen Jack Kimdir?

Karındeşen Jack, İngilizce adıyla Jack the Ripper, 1988 yılında İngiltere’de Londra’nın Whitechapel semtinde işlediği seri cinayetlerle ve kimliğinin bir türlü bulunamamış olmasıyla ünlenmiş bir seri katildir.

Katile Jack ismi İngiltere’deki Merkezi Haber Ajansı’na bir mektup yazarak katil olduğunu iddia eden ve mektubu Jack adıyla imzalayan kişiden dolayı verilmiştir. 1988 yılında Ağustos ayından Eylül ayına kadar cinayetlerini sürdüren katil bu sürede 5 hayat kadınını öldürmüştür. Bu 5 hayat kadının aynı katil tarafından öldürüldüğü kesin olarak tespit edilmekle birlikte, yine Karındeşen Jack’in işlediği iddia edilen 20 cinayet daha vardır. O dönemde Londra’ya büyük bir korku salan Karındeşen Jack polislerin tüm uğraşlarına rağmen yakalanamamıştır ve cinayet dosyası 2 sene sonra kapanmıştır.

Karındeşen Jack’in öldürme yöntemi oldukça vahşiydi. Kurbanı önce boğuyor, sonra kurbanın boğazını kulaklarına kadar kesiyor, cinsel organına zarar veriyor, hatta organlarını çalıyordu. İşi bittikten sonra ise kurbanlarını, dizlerini karna çekerek ve bacaklarını açarak bırakıyordu.

Karındeşen Jack’in Gerçek Kimliği Nedir?

Onlarca kişiden Karındeşen Jack olduğu gerekçesiyle şüphelenilmiştir. Fakat bu şüpheler hiçbir zaman yeterli kanıtla aydınlatılamamıştır. Katil olduğunu iddia eden ve katile Jack isminin verilmesinin sebebi olan mektubun sahibinin eğitimsiz ve alt sınıftan bir insan olduğu düşünülmüştür mektuptaki yazısından yola çıkılarak. Öldürme yönteminde iç organların çıkarılması olduğu için katilin bu işi yapmaya yatkın bir kişi, örneğin bir kasap ya da cerrah olabileceği düşünülmüştür.

2012 yılında ise İngiliz tarih yazarları Christer Holmgren ve Edward Stow, Karındeşen Jack’in o dönemde yaşamış ve cinayet şüphesiyle gözaltına alınıp serbest bırakılan Charles Cross isimli bir seyyar satıcı olduğunu öne sürmüştür. Cinayetlerin genellikle Cross’un evinin yakınlarında işlenmesi, ir cinayette cesedin baş ucunda görülmesi ve verdiği çelişkili ifadeler onun Karındeşen Jack olabileceğini düşündürmüştür. Cross kayıtlara göre 1920 yılında ölmüştür.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık