DOLAR: 3.77 TL
EURO: 3.99 TL

Karındeşen Jack Kimdir?

10.09.2014
72 kez görüntülendi

Karındeşen Jack Kimdir?

Karındeşen Jack 1880 li yıllarda dünya tarafından oldukça merak edilen ve Londra’da düzenli şekilde cinayetler işleyen bir korku unsuru olmuştur. Bir zamanlar Londra da yaşayan hayat kadınlarının kabusu olan Karındeşen Jack cinayet işleme metodlarıyla oldukça dikkat çekmektedir. Karındeşen Jack kimdir sorusunun cevabını bu yazımızda vermeye çalıştık.

Karındeşen Jack Kimdir?

Karındeşen Jack, 1888 yılında ortaya çıkan ve İngiltere’nin Londra şehrinde faaliyet gösteren bi seri katildir. Aslında tek bir kişi olup olmadığı konusunda da tartışmalar vardır. Seri katilin adının Jack olduğuna Merkezi Haber Ajansına gelen bir mektuptan yola çıkarak karar verilmiştir fakat kesinliği yoktur. Karındeşen Jack’in kurbanlarının tamamı hayat kadınıdır ve yaklaşık 20 cinayet işlediği düşünülmektedir. Cinayetler zamanında çözülememiş ve dosyaları kapatılmıştır. Fakat günümüzde hala İngiliz dedektifler bu seri cinayetleri aydınlatmak için uğraşmaktadırlar. Bugüne kadar gelen tek kanıt bir şaldır ve bu şalın kurbanlardan birine ait olduğu düşünülmektedir. Kurbanlarını oldukça vahşice öldüren Karındeşen Jack, kurbanı önce boğazlayarak etkisiz hale getirip sonrasında boğazlarını kulaklarına kadar kesmesiyle bilinir. Bunun yanı sıra kurbanlarının tamamının karnı ve cinsel organları deşilmiş ve bazı organları çalınmıştır. Son olarak Jack kurbanlarına bacakları açık bir şekilde dizleri karna kadar çekilmiş bir pozisyon vererek olay mahallini terk ediyordu. O dönem de Jack’i gördüğünü iddia eden bir kişi şapkalı ve uzun paltolu bir adam olduğunu iddia etmiştir. Mary Ann Nichols, Annie Chapman, Elizabeth Stride, Catherine Eddowes, Mary Jane Kelly isimli kadınlar aynı metodla öldürüldüğü için bu cinayetlerin Karındeşen Jack tarafından işlendiği bir çok uzman tarafından tespit edilmiştir.

Karındeşen Jack’in  Merkezi Haber Ajansına gönderdiği mektup;

Sayin Yetkili,

Kulağıma sürekli polisin beni yakaladığına dair haberler çalınıyor, ama beni uzun bir süre daha yakalayamayacaklar. Çok zeki görünüp doğru iz üzerinde olduklarını söylediklerinde çok gülüyorum… Ben o*****ların pesindeyim ve yakalanıncaya kadar onları deşmeye devam edeceğim. Son işim çok muhteşemdi. Bayana bağırması için fırsat bile vermedim. Beni simdi nasıl yakalayabilirler.İşimi seviyorum ve yeniden başlamak istiyorum. Yakında benim komik oyunlarımı yeniden duyacaksınız… Bıçağım sağlam ve keskin ve eğer bir şansım olursa yeniden başlamak istiyorum. İyi şanslar.

Tüm samimiyetimle,
Karındeşen Jack”

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık