DOLAR: 3.78 TL
EURO: 4.04 TL

Kanlı Kontes Kimdir?

14.08.2014
109 kez görüntülendi

Kanlı Kontes Kimdir?

Tarih birçok kanlı hikayeye sahne olmuştur.Savaşlar,destanlar,ölümler.. Bu yazımızda bunlardan çok farklı bir hikayeye tanıklık edeceğiz, ‘Kanlı Kontes”.Evet Kanlı Kontes’in yaşamını ve başından geçen olayları sizler için bu yazımızda inceledik.

KANLI KONTES KİMDİR?

Kanlı kontes geçirdiği sıra dışı hayat hikayesi ile çoğu vampir hikayesine ilham kaynağı olan kadındır.Kanlı kontesin hayatı birçok kitaba ve hikayeye konu olmayı başarmıştır.

Kanlı Kontes yani Elizabeth Bathory 1560 yılında Dracula öldükten 100 sene sonra doğmuştur.Elizabeth’in ailesi çok varlıklıydı ve yaşadıkları yerin en zengin ailesiydi.Ailenin bu zenginliğinin yanı sıra çok tuhaf özellikleri vardı.Elizabeth’in amcalarından biri etrafta şeytanın elçisi olarak tanınırken,aile üyelerinin diğer bireyleri de aklını kaçırmış ya da psikopat olarak bilinirlerdi.

Elizabeth Bathory 15 yaşında , 25 yaşında olan Kont Ferencz  Nadasdy ile evlenmiş ve Csejthe kalesinde yaşamaya başlamıştır.Kontun özelliği çok başarılı ve cesur bir asker olmasıydı,Kont’a savaşlarındaki cesaretinden dolayı ”Macaristanın Kara Kahramanı” lakabı verilmiştir.

Evliliklerinin 25 yılı boyunca Kont’un savaş tutkusu nedeni ile Elizabeth hep yalnız kalmış ve hayat onun için sıkıcı olamaya başlamıştır.Hayattaki tek eğlencesi ayna karşısında kendi güzelliğine bakmak olan Elizabeth bir süre sonra kendisine genç sevgililer bulmaya başladı.Hatta işi biraz abartıp bunlardan biriyle kaçmaya yeltendi ancak pişman olarak döndü ve Kont da onu affetti.Tüm bunlar yaşandıktan sonra Elizabeth yine uslu duramadı ve biseksüel olan teyzesi ile görüşmeye başladı.

Elizabeth’in yaşadığı şatoda Dorka adında bir hizmetçi görev yapıyordu ve bu hizmetçi gerçekten bir cadıydı.Daha sonra Dorka Elizabeth’e cadılığı ve karabüyüyü öğretti.Dorka onu şeytani girişimler için zorladı ve Elizabeth hata yapan hizmetlileri mahzende cezalandırmaya başladı.

1600 yılında kocası olan Kont öldükten sonra Elizabeth tüm ipleri eline almış ve şatoda fırtınalar estirmeye başlamıştır.Yaptığı işlerden ilki koca tarafından olan akrabalarını şatodan göndermek olmuştur.Ancak tüm bunlara rağmen Elizabeth artık 40 yaşına gelmişti ve güzelliğini yitirmeye başlamıştı.

Günlerden bir gün Elizabeth hizmetçisi ayna karşısında Elizabeth’in saçlarını tararken yanlışlıkla çekti ve bu sinirle Elizabeth hizmetçiyi tokatladı.Elizabeth hizmetçiyi öyle hızlı tokatlamıştıkı hizmetçinin yanağında gelen kan Elizabeth’in eline bulaşmıştı.Elizabeth o anda fark ettiki kan bulaşan eli bir anda gençleşmiş 10 sene öncesine dönmüştü.Bunun üzerine Elizabeth oda dışındaki görevlileri çağırmış ve hizmetçi kızı soydurarak bütün damarlarını kestirmiş kanlarınıda bir küvetin içine doldurtmuştur.Daha sonra içine girmiş ve banyo yapmıştır.Elizabeth artık güzelliğin sırrını bilmektedir.

Daha sonra yıllar boyu genç Elizabeth yaptığı kötülüklere devam etmiş ancak 1611 yılında tutuklanmasına karar verilmiştir.Hayatını sonuna kadar hapis cezasına çarptırılan Elizabeth 54 yaşında kaldığı hapishane odasında ölü bulunmuştur.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık