DOLAR: 3.81 TL
EURO: 4.09 TL

Kabus Nedir? Neden Kabus Görülür?

04.09.2014
54 kez görüntülendi

Kabus Nedir? Neden Kabus Görülür?

Rüya görmek hemen hemen her gece bizlerin karşılaştığı normal bir durumdur.Ancak görülen rüyalar her zaman güzel rüyalar olmamaktadır.Görülen kabuslar zaman zaman insanların gecelerini mahvedebilmektedir.İşte bu nedenle kabus hakkında siz okuyucularımızın biraz daha bilinçlenmesi adına bu yazımızda kabus ve kabusun nedenlerini detaylı olarak ele aldık.

KABUS NEDİR?

Kabus kişiyi genelde aniden ve bağrışmalarla uyandıran uzun süreli ve korku dolu rüyalardır.Bu tarz rüyalarda diğer tüm rüyaların oluştuğu REM uykusunda oluşur ve ve uykunun bu evresinde görülür.Uzmanların yaptıkları çalışmalara göre yetişkin bireylerin yaklaşık olarak %50 si kabus görmektedir.Bu kabuslar kimi insanlarda sürekli olarak görülürken kimilerinde ise belli dönemlerde belli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Kimilerinin inancına göre de kabuslar bize yardımcı olmaktadır.Çünkü bunlar sorun olarak değil hediye olarak kabul edilirler.Çünkü moral bozan bu rüyalar gerçek hayat üzerine birer uyarı olarak kabul edilirler.Bu rüyaları gören kişilerin içlerinde çözülmeyi bekleyen bir takım sıkıntılar olduğu kabul edilir.Kişinin içini sıkan bu nedenler yüzünden kabus gördüğü düşünülür ve bu nedenler ortadan kaldırılırsa kabuslarında ortadan kaldırılacağına inanılır.

KABUSLARIN NEDENLERİ NELERDİR?

YAĞLI YİYECEKLER

Yapılan araştırmalara göre yağlı yemek yemenin yan etkisi olarak kabuslar görülebiliyor.Aynı gün ne kadar yağlı yiyecek yerseniz gecesinde kabus görme olasılığınız o kadar fazladır.Bu nedenle organik besinler tüketmek kabus görmemek açısından daha verimlidir.

HASTALIKLAR

Geçirilen bir takım ateşli hastalıklar sonucunda kabuslar görülebilmektedir.Yaşanılan bir takım uyku bozuklukları da kabus görülmesini arttırmaktadır.

ALINAN İLAÇLAR

Antidepresan,sakinleştirici ya da uyuşturucu gibi alınan ilaçların bazıları kabus görülmesine neden olabilmektedir.

YAŞANAN KAYGI VE STRES  

Günlük hayatın problemlerine bağlı olarak yaşanan kaygılar ve stresler kabus görmenin en temel nedeni olarak kabul edilmektedir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Kabus Nedir? Neden Kabus Görülür? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık