DOLAR: 3.40 TL
EURO: 4.09 TL

Java Yazılımı Nedir? Java Ne İşe Yarar?

15.05.2014
324 kez görüntülendi

Java Yazılımı Nedir? Java Ne İşe Yarar?

Java yazılımı nedir, kimler tarafından üretilmiştir? Java programı ne işe yaramaktadır?

 

Java; İlk adı Oak olan daha sonra adı Java olarak değiştirilen, Sun Microsystems mühendislerinden James Gosling tarafından geliştirilmeye başlanan, açık kodlu, nesneye yönelik, zeminden bağımsız, yüksek verimli, çok işlevli, yüksek seviye bir programlama dilidir. Son kullanıcıların java ile tanışması web uygulamalarına dayanmaktadır. Hemen hemen çoğu sitede kullanılan java uygulamaları kullanıcıların java teknolojisi ile tanışmasını, yazılımcılarıysa java programalama dilini öğrenmeye itmiştirjava

Java yüklemediğinizde çalıştıramayacağınız bir çok uygulama ve web sitesi mevcut ve her geçen gün bunların sayıları artıyor. Java hızlı, güvenli ve güvenilirdir. Dizüstü bilgisayarlardan veri depolama merkezlerine, oyun konsollarından bilimsel süper bilgisayarlara, cep telefonlarından Internet’e kadar Java her yerde!

Neden java programlama?

1- Basitlik

2- Mimariden Bağımsız Olma

3- Nesne Tabanlılık

4- Dağıtık Programlama

5- Güç

6- Çok Görevlilik (Multithreaded)

7- Hatasız kod

8- Güvenlik

Java teknolojisi nerelerde kullanılmaktadır?

 

Java teknolojisi, esnekliği, verimliliği, platformlar arasında taşınabilmesi ve güvenliği sayesinde ağ bilgi işlemi için ideal teknoloji durumuna geldi. Bugün Java teknolojisini dizüstü bilgisayarlardan veri merkezlerine, oyun konsollarından bilimsel amaçlı süper bilgisayarlara, cep telefonlarından Internet’e kadar her yerde bulabilirsiniz.

 

800 milyonu aşkın Pc, 2,1 milyardan fazla cep telefonu ve mobil cihaz, 3,5 milyar akıllı kart, Dekoderler, yazıcılar, Web kameraları, oyunlar, araçlar için yol bilgisayarları, sayısal loto bayileri, tıbbi cihazlar, otopark ödeme noktaları ve daha bir çok alanda java teknolojisi kullanılmaktadır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık