DOLAR: 3.77 TL
EURO: 3.99 TL

İstanbul’a En Yakın Tatil Yerleri Hangileridir?

18.08.2014
101 kez görüntülendi

İstanbul’a En Yakın Tatil Yerleri Hangileridir?

“İstanbul’a en yakın tatil yerleri hangileridir? İstanbul’a en yakın tatil bölgeleri nerelerdir? Kısa tatiller için İstanbul’dan nerelere gidilebilir?” sorularının yanıtları sizler için derlediğimiz yazımızda.

Hafta sonları veya birkaç günlük tatiller için İstanbul’dan gidilebilecek birçok adres mevcut. Denize girmek, güneşlenmek, kafa dinlemek ve günlük hayatın yorucu akışından kurtulup yeni bir atmosferde olmak istiyorsanız bu listeye göz atmanızda fayda var.

Fotogaleri için: http://e-paylas.com/istanbula-en-yakin-10-tatil-yeri

Ağva:

Ağva, İstanbul’un kuzeyinde, Göksu ve Yeşilçay derelerinin ortasında bir sahil kasabası. Yeşilçay balıkçı teknelerinin mekânı, Göksu kıyısında ise oteller var. Derelerde kano veya deniz bisikleti ile gezinti yapılabiliyor. Motorlu teknelerle birkaç saatlik gezintiler organize edilebiliyor. 12 km uzaktaki Hacıllı köyü, mağara ve şelaleleri ile ünlü. Kilimli ve Kadırga koyları, yürüyüş için çok elverişli.

Şile:

Denizi ve tarihi eserleriyle Şile, İstanbul’da tatil için seçilecek en güzel yerlerden. Fakat yaz aylarında ve hafta sonlarında kalabalık olması aradığınız huzuru bulamamanıza sebep olabilir.

Kandıra:

İstanbul’a 1,5 saat uzaklıktaki Kandıra’da balıkçı tekneleri, tarihi eserler, doğa ve güzel bir manzara sizleri bekliyor.

Kilyos:

İstanbul’da denize girilebilecek en yakın yerlerden biri olan Kilyos yaz aylarında oldukça kalabalık. Sarıyer’in komşusu olan Kilyos’a İstanbul içinden otobüsle gidilebilir.

Kıyıköy:

İstanbul’a 2 saat uzaklıktaki Kıyıköy, Kırklareli sınırları içerisinde bir sahil kasabası. Karadeniz kıyısındaki bu kasabanın etrafı ormanlarla çevrili olup Pabuçdere ve Kazandere dereleri de Karadeniz’e bu kasabadan dökülmektedir.

Avşa Adası:

İstanbul’dan deniz otobüsüyle yaklaşık 2 saat 45 dakikada gidilebilen Avşa Adası Marmara Denizi’nin ortasında muhteşem kumsalları ve koylarıyla yaz aylarında tercih edilebilecek en güzel mekanlardan.

Polonezköy:

Anadolu Yakası’nda Beykoz’da bulunan yeşillikler içerisinde pek çok aktivitenin yapılabileceği harika bir yer.

Riva:

İstanbul’a sadece yarım saat uzaklıkta Beykoz’da bulunan bir sahil köyü olan Riva denize girmek, balık tutmak ve piknik yapmak için oldukça uygun bir yer.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık