DOLAR: 3.77 TL
EURO: 3.99 TL

Hematidroz Nedir? Hematidroz Nasıl Tedavi Edilir?

15.07.2014
238 kez görüntülendi

Hematidroz Nedir? Hematidroz Nasıl Tedavi Edilir?

Hematidroz  ismi çok fazla duyulmayan dünyanın en ilginç hastalıklarından biridir. Hastalığa yakalanan kişilerde oldukça sıkıntılı durumlara yol açar. Bu hastalık insan vücudundan çatlamış kılcal damarlardan kaynaklanan kanın gözyaşı ve ter olarak dışarı atılması durumudur. Bu yazımızda bu ilginç hastalıkla ilgili merak edilenleri ve Hematidroz nedir, Hematidrozun tedavisi nedir gibi sorularınızın yanıtlarını yazdık.

Hematidroz Nedir?

Hematidrozun diğer bi adı da hematohidrozdur. Bu hastalık oldukça ilginç olmakla beraber hastalık sahibi kişiler kan terler. Bu durum kişilerin aşırı stres altında kalmasında ortaya çıkar. Bu konuda oldukça fazla tarihi atıf vardır. En ünlüsü de Leonardo Da Vinci tarafından yapılan atıftır.Bu atıf bir benzetme olarak karşımıza çıkar;

Savaştan önce kan terleyen bir asker, umulmadık biçimde ölüm cezasına çarptırılan insanların yanı sıra İsa’nın Gethsemane bahçesinde dua ederken hematidroz yaşaması gibi…

Hastalığın tam açıklaması, çok fazla korku ve heyecan durumlarında metabolizmanın gerilmesi sonucu kılcal damarların çatlaması ve vücut sıvısı olarak kan çıkmasıdır. En yaygını kanın ter ve gözyaşı olarak atılmasıdır.

Hematidroz Nasıl Tedavi Edilir?

Hastalık genellikle tedavi olmadan geçiyor. Strese bağlı bir hastalık olduğundan stres yapıcı unsurlardan uzaklaşıldığında hastalık kendiliğinden tedavi olabiliyor. Fakat yine de her hastalıkta olduğu gibi Hematidroz için de doktora gitmekte fayda var.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Hematidroz Nedir? Hematidroz Nasıl Tedavi Edilir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık