DOLAR: 3.77 TL
EURO: 3.99 TL

GİYSİLERİMİZE BULAŞAN TÜKENMEZ KALEM LEKESİ NASIL ÇIKAR?

19.05.2014
148 kez görüntülendi

GİYSİLERİMİZE BULAŞAN TÜKENMEZ KALEM LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Tükenmez kalem lekesi miii ? “eyvah !” diyoruz ama çözümü yok demiyoruz tabiki tükenmez kalem lekesini çıkmanında en basit yolu var. Ne kadar dikkat edersek edelim mutlaka bir şekilde olabiliyor. Bulmaca çözerken, imza atarken, ders çalışırken, cebimizde kalem taşırken her an her yerde olabilir bu leke…

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkarılır?

  • Sentetik kumaşın üzerindeki tükenmez kalem lekesi için: Lekeli kısma bol miktarda saç spreyi sıkıp kurumaya bırakın. Kuruyan spreyi yumuşak bir fırça ile fırçalayın veya kuru temiz bir bez ile de silebilirsiniz. Sildikten sonra leke olan bölgeyi yıkayınız.
  • Renkli kumaşın üzerindeki tükenmez kalem lekesi için: Hardal tozunu krem kıvamına gelecek şekilde sulandırın. Hardal tozu krem sekline gelince lekeli kısma sürün ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Sonrasında normal şekilde yıkayabilirsiniz.
  • Başka bir yöntem ise saf alkol ile lekeyi silmektir. Leke olan kimsin arka yüzüne kağıt havlu veya peçete tarzı emici özelliği olan kağıt koyun. Lekenin üst tarafını 90 derecelik saf alkole batırılmış bir parça pamuk ile siliniz.
  •  Duvar kağıtlarının üzerindeki tükenmez kalem lekesin için: Temiz bezi nemlendirip arasına karbonat koyun ve lekeli kısmi çok bastırmadan siliniz.
  • Plastik duvar veya tahta eşyalardaki tükenmez kalem lekeleri için: Bol sabunlu su ile bastırarak silebilirsiniz. Bazı zor lekeler için lastik silgi ile silmenizde mümkündür.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık