DOLAR: 3.80 TL
EURO: 4.05 TL

Ginseng Nedir? Ginsengin Faydaları Nelerdir?

05.08.2014
79 kez görüntülendi

Ginseng Nedir? Ginsengin Faydaları Nelerdir?

Hepimiz bitkisel tedavileri,şifalı otları duymuşuzdur.Peki ginseng nedir diye sorsak zor bir sorumu olur? Eğer zor bir soru ise bu yazımızda sizler için ginsengi ve yararlarının ne olduğunu inceledik.

GİNSENG NEDİR?

Ginseng Çince’de insan bitkisi anlamına gelmektedir.Bunu sebebi ile bu bitkinin şeklinin insana benzemesidir.Bu bitkinin iki farklı çeşidi bulunmaktadır.Bunlar Asya ginsengi ve Amerikan ginsengidir.Asya ginsengi kırmızı ginseng olarak da adlandırılmaktadır.

Bunların dışından ginseng olarak adlandırılan bitki Sibirya ginsengidir.Ancak bu bitki kökünde ginsenoit içermediği için gerçek bir ginseng olarak kabul edilmemektedir.Faydaları açısından diğer ginseng bitkileri ile benzer etkiler gösterdiği için bu bitki de ginseng olarak anılmaktadır.

Bu bitkinin kökünün yetiştirilme süresi 6 yıldır ve bu 6 yıldan sonra hasat edilir.Bitkinin tedavilerde kullanılan kısmı da bu kısmıdır.Ginseng bitkisini tedavi amaçlı kullanan kişininde bu bitkinin kendisi ve kullanım alanları hakkındaki bilgisi çok sağlam olmalıdır.Tedavi amaçlı olarak yanlış kullanımı çok ciddi sonuçlar doğurabilmektedir.

GİNSENGİN YARARLARI NELERDİR?

  1. Ginseng böbrek üstü bezlerini etkileyerek adaptojenik etkilerde bulunur.Adaptojenik etki bir drogun duruma göre birde fazla etkide bulunmasıdır.
  2. Ginseng tonik özelliği de taşımaktadır.Vücudun enerjisini yükseltir ve vücudun problemlerle savaşmasında pozitif rol oynar.
  3. Bunların dışında ginseng çok iyi bir antioksidandır ve vücuttaki bağışıklık sistemini güçlendirir.
  4. Kolestorol düşürücü etkisi vardır ve karaciğeri temizler ve radyoterapinin yan etkilerini azaltır.
  5. Ginseng cinsel performansı arttırıcı doğal bir ilaç olarak da kullanılır.
  6. Ginseng damar genişletici olarak ereksiyon sorununa karşı kullanılmaktadır.
  7. Ginsengin birçok kanser türüne karşı koruyucu özelliği vardır.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Ginseng Nedir? Ginsengin Faydaları Nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık