DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

Gece Makyajı Nedir ve Nasıl Yapılır?

18.03.2014
438 kez görüntülendi

Gece Makyajı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Gece makyajının avantajları nelerdir?

Gece makyajı gündüz makyajına kıyasla daha alternatiflidir. Önemli olan  bu alternatifleri lehinize uygulamak. Bunun için tek gereken: yüzünüzü ve gözünüze uygun makyajı öğrenmek ve doğru uygulamak olacaktır.

gece_makyaji_nasil_yapilir

Gece ışığı örtücü olduğu için kusurları gizler ve renklerin daha az görünmesini sağlar.

Gece makyajında istenilen boyutlandırma, yanak ve burun inceltme gölgeleri uygulanabilir.

Cildi problemli kişiler, cilt tipine uygun kapatıcılarla pürüzsüz görünebilir. Bu nedenle her türlü fondöten ve pudra rahatlıkla uygulanabilir.

Göz makyajında daha cesur renkler, ışıltılar kullanılabilir. Yoğun gölgeler yapılıp buğulu bakışlar elde edilebilir. Her türlü far tekniği uygulanabilir, göz büyütülebilir. İsteğe göre kalın online casino eye liner veya kalem sürülebilir. Kaşlar belirginleştirilip rimelle bakışlar daha derin hale getirilebilir.

Gece makyajında dikkat edilmesi gerekenler

  1. Gece makyajında göz altları biraz daha aydınlık kalabilir.
  2. Allığı gündüze oranla çok daha yoğun ve renkli sürmek gerekir.
  3. Dudaklar da daha renkli ve belirgin olabilir (İsteğe göre kırmızı ,bordo rujlar kullanılabilir). Rujun daha çok dayanması için de bu sezon oldukça trend dudak kalemleri sürülebilir.
  4. Gece makyajında,kişi yüz hatlarına ve gözlerine yakışan, yapabileceği her türlü makyajı yapabilir. Önemli olan nereye gidildiği ve ne giyildiğidir. Gidilen yere ve giyilen kıyafete göre makyaj yapılmalıdır. Demek istediğim şu ki, bir sinemaya veya yemeğe giderken ki makyajla, partiye veya düğüne giderken ki makyaj aynı olmamalıdır.

Gündüzden geceye geçiş nasıl yapılabilir?

Doğal bir gündüz makyajından gece makyajına geçiş, en hızlı bir şekilde, kırmızı veya bordo ruj sürerek olabilir. Biraz daha vakit varsa, kalın bir eye liner veya kalem çekip bol rimel sürülebilir. Yüz canlı renkte bir allıkla gözler de farla renklendirilebilir.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık