DOLAR: 3.53 TL
EURO: 3.95 TL

Flash Disk Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? En İyi Flash Disk Hangisidir?

26.10.2014
150 kez görüntülendi

Flash Disk Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? En İyi Flash Disk Hangisidir?

“Flash Disk Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? En İyi Flash Disk Hangisidir? USB Belleğin Kaliteli Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?” sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Flash Disk Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Flash Disk yani USB Bellekler çağımızın vazgeçilmez depolama aygıtları olmuşlardır. Minimum boyut maksimum kapasite ilkesi ile, verileri depolama, bir cihazdan diğerine aktarma, kaydetme ve saklama işlerini başarı ile gerçekleştiren ve bunları yaparken yer kaplamayan, anahtarlığa takılabilecek, kartlık cüzdanınıza koyulabilecek boyutlarda olan usb bellekler günümüzün en kullanışlı depolama aygıtlarıdır. Peki yeni bir USB alırken nelere dikkat etmeliyiz, hangi parametreler önemlidir gelin birlikte inceleyelim.

USB bellekte dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kapasitesidir. Depolanacak dosya türü ve boyutu dikkate alınarak kapasite tercihi yapılmalıdır. Örneğin büyük alanlar gerekmiyorsa, 1-2-4-8 GB USB’ler iş görebilir. Fakat daha büyük yazılımlar, programlar depolanacaksa, 16-32-64-128 GB USB bellekler kullanılmaldır.

İkinci nokta veri aktarım hızıdır. USB bellek özellikle büyük boyutlu dosyaların aktarımı ve depolanmasında kullanılacaksa, veri aktarım hızı yüksek olmalıdır ki kullanıcıya çok fazla zaman kaybettirmesin. USB 2.0 ve USB 3.0 olmak üzere iki çeşit USB piyasada dolaşmaktadır. USB 3.0 olanların veri aktarım hızları yaklaşık 10 kat daha fazladır fakat fiyatları da 2.0 olanlara göre oldukça yükselmektedir. Ayrıca USB 3.0 belleklerin kullanılabilmesi için bilgisayarın da USB 3.0 uyumlu olması gerekmektedir, aksi takdirde bellek, 2.0 hızında çalışmaya devam edecektir. Bir USB’nin kaliteli olup olmadığını veri aktarım hızlarını göz önünde bulundurarak anlayabilirsiniz.

Üçüncü ve son önemli nokta ise USB belleğin tasarımıdır. Tasarımı güzel, ilgi çekici ve kullanışlı olmalıdır. Örneğin kartvizit şeklinde veya anahtarlığa takılabilecek şekilde olan USB bellekler günümüzde oldukça tercih edilmektedir.

En İyi Flash Disk Hangisidir?

En iyi flash diski seçmek için,  tabi ki yazma hızı yüksek olan ve fiyatı en ucuz olanı seçmekten ziyade, öncelikli yapılması gereken en çok tercih edilen markalardan şaşmamak olacaktır. Örneğin Kingston, Sandisk, Toshiba kaliteli ve güvenilir markalar olup, en çok tercih edilenler de onlardır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık