DOLAR: 3.78 TL
EURO: 4.04 TL

FENG SHUİ NEDİR & NE DEĞİLDİR?

28.03.2014
61 kez görüntülendi

FENG SHUİ NEDİR & NE DEĞİLDİR?

Son yıllarda özellikle dekorasyonda adı sık sık geçen Feng Shui’yi mutlaka duymuşsunuzdur. Feng Shui’ye göre yatak odası dekorasyonu, mutfak dekorasyonu gibi başlıklar altında bir çok fikir verilmekte ve okuyucular tarafından uygulanmaktadır.

Feng Shui bir dekorasyon sanatı yada şekli değildir. Bunun yanı sıra Feng Shui sihir yada büyü gibi bir olgu da değildir. Peki nedir bu Feng Shui???

FENGSHUİ

Feng Shui ne değildir?

Feng Shui kesinlikle bir sihir, büyü yada mucize değildir. Odanızı Asya’dan getirttiğiniz eşyalar ile döşeyip, duvarlarınızı Çin tabloları ile süslemek de değildir. Feng Shui bir dekorasyon yöntemi de değildir.

Peki Feng Shui nedir?

Feng Shui Çin’de 3000 yılından günümüze kadar gelmiş, bilimsel temellere dayandığı inanılan bir öğretidir. Günümüz bilimadamlarının da inandığı “herşeyin bir enerjiye sahip olduğu” tezini daha farklı bir şekilde ele alarak Çinlilerin “Chi” dediği yaşam enerjisini dengeleyerek size Mutluluk, Sağlık, Zenginlik ve Başarı getirmeyi amaç edinir.

Yaşadığınız ortamdaki nesneleri (bu bir yapı da olabilir) yönlerine ve renklerine göre düzenleyerek kötü enerjileri engellemeyi, iyi enerjilerin ise kolay geçişini sağlayarak (ying yang) iyi ve kötü enerjileri dengelemek için kullanılır.

Özellikle eski dönemlerde yaşayan Asyalı zenginler kendilerine yaşam alanları oluşturmak için Feng Shui‘i etkin biçimde kullanmışlardır. Evlerinin yönlerini ve biçimlerini, bahçelerinin düzenini buna göre düzenlemişlerdir. Bu yüzden bugün Çinde eski zamanlardan kalan birçok bahçenin Feng Shui’e göre düzenlendiği sanılmaktadır.

Gerçekten işe yarıyor mu?

Feng shui’i gerçekten işe yarayıp yaramadığı konusunda kesin bir bilgi ve kanıt yok. Fakat Feng Shui tavsiyelerini uygulamış ve istediklere şeye ulaşmış insanların hikayeleri var. İşte Feng Shui hikayelerinden bir tanesi;

”Avustralya’da polis memurluğu yapan 50 yaşındaki adam hayatı boyunca kötü şansın kendisini bırakmadığını düşünüyordu. Geçen ay elindeki bir miktar parayı da kaybeden polis, gazetede okuduğu Feng Shui, taktiğini kaybını telafi etmek için denemeye karar verdi. Kapısının üzerine 2 Avustralya dolarını yapıştırıcıyla yapıştırdı. Polis tamamen yardım amaçlı düzenlenen Toy Boys piyangosunda en büyük ikramiyeyi kazandı. 1.2 milyon dolarlık lüks ev sahibi olan polis, borçlarını kapatmak için evi satacak. Daha sonra da tatile çıkacak.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık