DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

Evde Hayvan Beslemenin Yararları Nelerdir?

14.07.2014
91 kez görüntülendi

Evde Hayvan Beslemenin Yararları Nelerdir?

Evde hayvan beslemenin yararlı mı yoksa zararlı mı olduğu konusu uzun yıllardır tartışılmaktadır. Son yapılan araştırmalara göre evde hayvan beslemenin yararlarının zararlarından fazla olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle çocuklu ailelerin bu konudaki endişelerini bu yazımızla gidermek istedik ve evde hayvan beslemenin yararları nelerdir sorusunu sizler için bu yazımızda yanıtladık.

Evde Hayvan Beslemenin Yararları Nelerdir?

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre hayvan beslemenin birçok hastalığın tedavisinde olumlu etki yarattığı tespit edilmiştir. Özellikle çocuklar üzerinde oldukça pozitif etkileri bulunmaktadır.  Hayvan severler evde bir hayvanla büyüyen çocukların ileri ki hayatlarında daha sosyal ve aktif bireyler olduğunu iddia etmektedirler. Araştırmalara göre ise;

  • Kolesterol ve yüksek tansiyon hastalığı riskini azaltır.
  • Kalp hastalığı riskini azaltır.
  • Kalp krizi tedavisinde olumlu etki yaratır.
  • Depresyon riskini ve etkilerini azaltmaktadır.

Yaşlı insanlar için yalnızlık konusunda daha dayanıklı olmalarını sağlar. Yalnız yaşayan insanların endişelerini ve korkularının azalmasına yardımcı olur. Hayvanların insanları yargılamadan ve oldukları gibi kabul etmeleri insan üzerindeki olumlu etkilerinden en önemlisidir.

Yine son yıllarda yapılan araştırmalar doğrultusunda, erken yaşta hayvanlarla bir arada bulunan çocuklarda ileride astım gibi alerjik hastalıkların daha seyrek ortaya çıktığını göstermiştir. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık