DOLAR: 3.78 TL
EURO: 4.04 TL

EVDE AYAKKABI TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

22.04.2014
191 kez görüntülendi

EVDE AYAKKABI TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Evinizde yapacağınız küçük ayakkabı bakımları sayesinde, ayakkabınızın ömrü uzayacak ve uzun zamanlar kullanmanıza sağlayacaktır. Islak ve çamurlu ayakkabıdaki yapılan yanlışlara konun devamında ulaşabilirsiniz.

Deri ayakkabı günümüzde en çok tercih edilen ayakkabı türlerindendir. Neredeyse bir çok kişi ve özellikle de kadınlar deri ayakkabı modellerine bayılmaktadır. Severek aldığımız deri ayakkabılar belli bir zaman sonra aşınmaya uğrayabilir ama bu gibi durumlardan korunmak için deri ayakkabılar kirlendiği zaman dikkatli bir şekilde sadece nemli bez ile silmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır. Daha sonra ayakkabınızın iç bakımını elinizle yapmanız gerekecektir. Deri ayakkabıların dizaynı diğer ayakkabılara göre çok farklıdır. İç kısımdaki malzemenin kaymaması ve size rahatsızlık vermemesi için haftada bir kere kontrol edip yerleştirmeniz gerekebilir.

Deri ayakkabı temizlemenin iki yolu vardır. 

Ayakkabınız da bağcık var ise önce onu çıkarın ve daha sonra ayakkabınızın her tarafını kıllı fırça ile temizleyin. Böylece ayakkabının yüzeyinde olan tozlar ve yapışkan kirler uçup gidecektir.
Elinize bir ıslak bez ve bir parçada bulaşık deterjanı alın ve iyice her yerine sürün ve daha sonra kuru bir bez yardımı ile temizleyin.

Yukarıda anlattığımız deri ayakkabı modellerine göre temizleme şekilleri doğru uygulandığı takdirde hiçbir sorun çıkarmayacaktır. Bu işlemleri ayakkabınız kirlendiği zaman muhakkak uygulayınız bu durum sizin şıklığınızı ve temizliğinizi ifade etmektedir. Bir diğer husus ise deri ayakkabılarınızı hiçbir zaman çamaşır makinesine atmayınız bu durum ayakkabınızın tahrişine yol açabilir ve sizde bu durumdan pişmanlık duyarsınız.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık