DOLAR: 3.53 TL
EURO: 3.95 TL

El Terminali Nedir? Sizin İçin Doğru El Terminali Hangisidir?

21.10.2014
42 kez görüntülendi

El Terminali Nedir? Sizin İçin Doğru El Terminali Hangisidir?

El Terminali Nedir? Sizin İçin Doğru El Terminali Hangisidir? gibi sorularınızın yanıtlarını şimdi okuyacağınız yazımızda bulabilirsiniz.

EL TERMİNALİ NEDİR?

El terminali yeni dönem el bilgisayarlarına verilen isimdir.Elle veri girilebilen veya Barkod RFID okuyucusu ile alınan bilgileri,depolamak,işlemek,yorumlamak ve göndermek amacıyla tasarlanığ üretilmiş cihazlardır.Bu cihazlar sağlam,dayanıklı olmaları ile bir hayli dikkat çekerler ve depoladıkları bilgileri başka sistemlere aktarırlar.Bu sayede birçok el terminalinden gelen bilgiler bir merkezde toplanabilir ve ana sistem veri tabanında bir bilgi arşivi oluşturulabilir.

KİŞİ KENDİ İÇİN EN UYGUN EL TERMİNALİNİ NASIL SEÇMELİDİR?

Öncelikler el terminallerine fiyat açısından baktığımızda ortalama olarak cihazlar 1000-1500 USD arasında fiyatlanmaktadır.Fiyatının yanında cihaz seçerken cihazın nasıl alındığı ve nasıl seçildiği de çok büyük önem taşımaktadır.Kendimiz için en iyi terminali seçerken izleyeceğimiz adımları şöyle sıralayabiliriz.

İNTERNET BAĞLANTISINA İHTİYACIMIZ VAR MI? VARSA 3G TEKNOLOJİSİ DE OLMALI MI?

Bu kararın verilebilmesi için cihazın nerede ve hangi amaçla kullanılacağı iyi belirlenmelidir.Eğer kullanım alanları içerisinde saha kullanımı varsa kesinlikle 3G barındıran bir makine almanız sizin faydanıza olacaktır.Depo gibi yerlerde kullanacaksanız alacağınız cihazın 3G özelliğine sahip olmasına gerek yoktur.

BARKOD OKUYUCUSU OLMALI MI?

Kullanacağınız ürünler genellikle barkod barındıran ürünler ise doğal olarak barkod okuyuculu olan ürünler sizin işinizi epey rahatlatacaktır.

KABZALI EL TERMİNALİ Mİ KABZASIZ MI?

Eğer el terminali size sahada gerekliyse kabza sizin işinizi daha da zorlaştıracaktır.Depo gibi yerlerde kullanacaksanız kabzalı el terminalleri kesinlikle sizin için daha idel olandır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

El Terminali Nedir? Sizin İçin Doğru El Terminali Hangisidir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık