DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

E-Devlet Şifresi Nedir? E-devlet şifresi nereden alınır?

13.07.2014
129 kez görüntülendi

E-Devlet Şifresi Nedir? E-devlet şifresi nereden alınır?

Son yıllarda hayatımıza giren e-devlet kavramı insanlar için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Kamu kuruluşlarında sıra beklemekten bıkmış olanlar E-devlet şifresi sayesinde evlerinden kendi bilgilerine ulaşabilirler. E-devlet şifresinin kullanılmasına dair sorularınız ve E-devlet şifresi nedir, E-devlet şifresi nereden alınır gibi sorularınızı yazımızda yanıtladık.

 

 

E-Devlet Şifresi Nedir?

E-devlet şifresi her vatandaşın kendine özgü olan ve sahibi tarafından gizli tutulması gereken bir şifredir. E-Devlet şifreleri sayesinde artık kamuya ait kuruluşlarda kuyruk beklemek zorunda kalmıyoruz. Adli sicil kaydı gibi belgeleri E-Devlet şifresi kullanarak kolaylıkla internetten elde edebiliyoruz. Kamu kuruluşlarındaki kalabalıklar da bu sayede azaldı ve memurlarda rahat bir nefes aldı. E-Devlet’in internet sitesi olan www.turkiye.gov.tr sitesini açtıktan sonra TC Kimlik Numaranızı ve PTT’den aldığınız şifreyi girerek istediğiniz işleme ulaşabilirsiniz. Örneğin sabıka kaydınıza ulaşmak için için adalet bakanlığı sekmesine tıklamanız gerekir.

E-devlet şifresi nereden alınır?

E-devlet şifresi PTT şubelerinden alınabilir. Mutlaka şahsi olarak kendinizin alması gereklidir.Şifreyi aldıktan sonra isterseniz kendi şifrenizi de yaratabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumunda tekrar PTT şubesine gidip E-Devlet şifresi talebinde bulunmanız gerekir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık