DOLAR: 3.77 TL
EURO: 3.99 TL

E-Bilet Passolig Nedir? E-Bilet Nedir?

10.04.2014
100 kez görüntülendi

E-Bilet Passolig Nedir? E-Bilet Nedir?

E-Bilet yada yeni adıyla Passolig, Türkiye’de Sporda Şiddet Ve Düzensizliği önlemek “kılıfıyla” insanlara dayatılan yeni maç bileti uygulamasıdır.

Stadyumlarda yer alan şiddeti önlemenin yolunun,

  • Suçsuz insanları da maçtan alıkoymak olduğunu düşünen,
  • Deplasmanlara seyirci göndermeyen,
  • Statları taraftarlara kapatan,
  • Tribünlerden insanları seçmece toplatan,
  • Tüm bu yaptırım kararlarını taraftara yani olayın asıl öznesine hiç danışmadan alabilen

bir avuç güç sahibinin, tribünlerin sesinden kurtulmak yolunda yeni beklentisidir.

Bu bizim yorumumuzdu ve işte onların pazarladığı şekliyle Passolig:

Türk futbolunda yeni bir dönem başladı; PASSOLİG dönemi!

PASSOLİG Kart, taraftarların sevdikleri ile birlikte güven içinde stadyumlara gidebilmelerini ve istedikleri karşılaşmayı her türlü olumsuzluktan uzak, huzurla izlemelerini sağlıyor!

Hem kulüplere, hem de taraftarlarına büyük fırsatlar ve ayrıcalıklar sunan PASSOLİG Kart ile, Türk futbolu maddi kazancın yanı sıra, tribün huzurunu ve güvenliğini de maksimize ederek, yaşanmış olan pek çok olumsuzluğu da geçmişte bırakıyor.

14 Nisan 2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak yeni yasal düzenleme ile kağıt biletler tamamen ortadan kalkacak, maçlara artık sadece PASSOLİG Kart ile girilecek. Kartlandırmanın başlamasıyla basılı bilet derdi sona erecek, maçlar elektronik biletlere tanımlanarak müsabakalara çok daha hızlı bir şekilde, beklemeden girmek mümkün olacak.

PASSOLİG Kart sahibi olan sporseverlerin maç biletleri, kartlarına otomatik olarak yüklenecek. Kombine biletler de artık PASSOLİG Kartlar’ına tanımlanacak. Satın alınan maçın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresine ve cep telefonuna gönderilecek. Ayrıca kart sahipleri maç günleri stadyumlarda konumlandırılacak el terminalleri aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıktısını alabilecek. Kısacası, kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşabilecek.

Taraftarların PASSOLİG Kart ile kazandıkları avantajlar yalnızca futbol müsabakaları ile sınırlı kalmıyor. Anlaşmalı şehirlerdeki toplu taşıma araçlarında ulaşım kartı olarak kullanılabilen PASSOLİG Kartlar’la kişiye özel kampanyalardan da yararlanılabiliyor. Ayrıca isteyen taraftarlar PASSOLİG Kart’larını kredi kartı olarak da tercih edebiliyor.

Siz de PASSOLİG’in sihirli dünyasına hemen başvurun, bu benzersiz dünyanın sunduğu deneyim ve ayrıcalıkları yaşamaya başlayın.

Yazar: Seyfi Dertli /

twitter.com/sdertli

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık