DOLAR: 3.77 TL
EURO: 3.99 TL

Dropbox Nedir? Dropbox Nasıl Kullanılır?

29.07.2014
124 kez görüntülendi

Dropbox Nedir? Dropbox Nasıl Kullanılır?

Dropbox ismi sıkça duyulan programlardan biri. Akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda sıkça kullanılıyor. Dropbox nedir? Dropbox nasıl kullanılır? Bu sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Dropbox Nedir?

Dropbox bir bulut depolama (cloud computing) alanıdır. Yani bir flash disk gibi çalışan bu program kaybetme ve yanında taşıma derdi olmadan belgelerinizi saklayabiliyor. İnternet erişiminizin olduğu yerlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu programı internet olmayan yerlerde malesef ki kullanamıyorsunuz. Depolama alanı 2 GB ‘tan fazla ücretsiz depolama alanı vardır.

 Dropbox Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bilgisayarınıza yada telefonunuza dropbox uygulamasını indirmelisiniz. Windows, Mac OS ve Linux bilgisayar yazılımları ve iOSAndroid ve BlackBerry telefon yazılımlarına uygun versiyonları bulunmaktadır. Kendinize bir dropbox hesabı açmalısınız. Bu işlemi bilgisayar ya da telefon üzerinden indirdiğiniz uygulama da yadaDropbox web sitesinden yapabilirsiniz. Sign in butonuna tıkladıktan sonra çıkan create an account kısmından üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Programı açıp kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra saat simgesinin yanından işlemlerinizi yapabilirsiniz. Get more space kısmına tıklayarak dropbox kapasitesini arttırabilirsiniz. Open dropbox folder kısmından buluta yüklediğiniz dosyayı görebilirsiniz.

Dropbox‘ı mobilden kullanmaya başladığınız an, 2GB‘lık boş alana ek olarak 500 MB‘lık Camera Uploads adlı bir alan daha ekleniyor. Buraya çektiğiniz fotoğraflar otomatik olarak yükleniyor. Yüklemeyi sadece WiFi’dan açık olacak şekilde de ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede mobil veri paketinize yüklenmemiş oluyorsunuz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dropbox Nedir? Dropbox Nasıl Kullanılır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık