DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

Daha Kolay Ütü Nasıl Yapılır?

13.05.2014
185 kez görüntülendi

Daha Kolay Ütü Nasıl Yapılır?

Ütü yapmak ev hanımları için zor ve zaman alan bir ev işleri arasındadır. Özellikle saten ve ipekli kumaşlar bizleri çok uğraştırır. Ev hanımların bu zorluğunu fark eden firmalar çeşitli özellikleri bulunan birçok model ütü üretmişlerdir. Yapışmayan tabanlı ütüler, bol buhar üreten ütüler gibi özellikleri içeren çeşitli markalara ait birçok model vardır.

Ütü masasının üstüne ilk önce bir alüminyum folyo koyun. Onun üzerine ütü masası örtüsünü(kılıfını) serin. Alüminyum folyo serili olan ütü masasında yapacağınız ütüler daha düzdün ve hızlı olacaktır.

Özel havayı çeken veya üfleyen ütü masalarında bu işlemi uygulamayın. O tarzdaki masalarda havanın çıkması için üretilmiş olan delikleri kapanmasına sebep olacaktır.

Buharlı ütüler için önemli olan doğru suyun kullanılmasıdır. Kullanacağınız yanlış sular yüzünden ütünüz kireçlenip düzgün çalışmamasına sebep olacaktır. Sürekli para harcayıp saf su almanıza gerek yoktur. Ev ortamızda buharlı ütüler için su hazırlayabiliriz.

Evde buharlı ütü için nasıl saf su hazırlanır?

Buzdolabın buzluk kısımlarında çözülen buzların fazla sularının toplanması için bir kap (bölüm) vardır. Oradaki biriken suları bir sise içresinde biriktirin. Bu su kireçsiz ve temiz bir su olduğu için buharlı ütülerde kullanabilirsiniz.

Evdeki musluk sularını da ütü suyu için kullanabilirsiniz. Musluk sularını kullanmak için ilk yapmamız gereken suyun kireç oranını öğrenmektir. Musluk suyunuzun kireç oranı çok sert ise bir kabın yarısına saf su diğer yarısına da musluk suyu koymak şartı ile buharlı ütülerde kullanabilirsiniz.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık