DOLAR: 3.80 TL
EURO: 4.05 TL

Cilt Hastalıkları ve Belirtileri Nelerdir?

31.08.2014
138 kez görüntülendi

Cilt Hastalıkları ve Belirtileri Nelerdir?
Sıklıkla rastlanan cilt hastalıklarını sizler için derledik ve hastalıkların belirtileri ve nedenlerini de araştırdık. Bu yazımızda cilt hastalıklarıyla ilgili merak ettiklerinizin yanıtını bulabilirsiniz.

Cilt Hastalıkları ve Belirtileri Nelerdir?

  • Zona: Belirtileri ciltte yanma ve karıncalanma hissidir. Sonrasında vücudun gövde kısmında döküntüler şeklinde görülü ve oldukça ağrılı bir deri hastalığıdır.
  • Kurdeşen: Belirtileri kaşıntı ve yanma hissidir. Genellikle ilaçlar, gıdalar ve sıcak nedeniyle oluşan bir alerjik reaksiyondur.
  • Sedef Hastalığı: Belirtisi ciltte döküntüdür. Bu döküntüler beyaz pullarla kaplı kalın kırmızı bölgeler halinde seyreden kısımlardan kaynaklanır. Hastalık bulaşıcı değildir. Hastalığın nedenleri bilinmemektedir. Çeşitli ilaçlar ve ışık terapisi ile tedavi edilebilir.
  • Egzama: Belirtileri deride oluşan iltihaplı, kırmızı kaşıntılı lekelerdir. Hastalık bulaşıcı değildir. Genellikle strese bağlı olarak ortaya çıkar ve eklem bölgelerinde görülür. Ağız yoluyla alınan ilaçlarla tedavi edilebilir.
  • Gülleme Hastalığı (Rozasea): Belirtileri yüz bölgesinde hatta gözlerde bile oluşabilen kızarıklıklardır. İlaçlarla veya lazer ile tedavi edilebilir.
  • Uçuk: Belirtileri ağzı da veya burunda oluşan sıvı dolu kabarcıkların oluşumudur. Uçuk oldukça bulaşıcıdır. Uçuğa neden olan virüs Herpes Simplex virüsüdür. Tedavisi için antiviral hap veya krem kullanılabilir.
  • Akne: Akneler genellikle hormonların etkisinde oluşur. Yüz sırt göğüs bölgelerinde sıklıkla görülür. Akne tedavisindeki en önemli adım akne bölgesini temiz tutmaktır.
  • Ayak Mantarı: Belirtileri soyulma, kaşıntı ve kızarıklıklardır. Bulaşıcı bir hastalıktır. Aynı alanda çıplak ayakla dolaşılmasından veya aynı ayakkabının giyilmesinden kolaylıkla bulaşır. Krem yada oral ilaçlarla tedavisi yapılabilir.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık