DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

Bel Soğukluğu Nedir? Belirtileri Nelerdir?

29.07.2014
63 kez görüntülendi

Bel Soğukluğu Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Cinsel yolla bulaşan ve insan sağlığı açısından ciddi tehlikeler ortaya çıkaran bir takım rahatsızlıklar vardır.Bunlardan biri de bel soğukluğudur.Bizde sizler için bu yazımızda bel soğukluğunu ve bel soğukluğunun belirtilerini detaylı olarak inceledik.

BEL SOĞUKLUĞU NEDİR?

Bel soğukluğu vücudun çeşitli yerlerine yerleşen bakterilerin neden olduğu bir hastalıktır.Bakterileri yerleştiği yerler olarak rahim ağzı,göz,idrar yolları ya da üreme organları gösterilebilir.Bel soğukluğu kadınlarda da erkeklerde de görülebilen bir hastalıktır ve akıntılı iltihap ortaya çıkarır.Bu hastalık cinsel yolla bulaşır ve cinsel yolla bulaşan diğer hastalıklar içerisinde en yaygın olanıdır.

Bel soğukluğunun bulaşma riski erkeklerden kadınlara daha fazladır ve yaş olarak daha çok genç bireylerde görülür.Bu bakteriler kadınlarda en çok rahim ağzına yerleşmektedir.Korunmasız bir şekilde ya da çok eşli olarak yapılan cinsel ilişkiler bu hastalığını yayılmasında temel faktör oluşturmaktadır.Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre her 30 saniyede bir, bir kadın bu hastalığa yakalanmaktadır.

Bel soğukluğuna neden olan bakterinin bulaşma şekli sadece insandan insanadır ve direkt olarak temasla bulaşır.Başka herhangi bir canlıdan insana bulaşmamaktadır.Bu bakterinin insan vücudu dışında yaşaması da çok zordur nemli ortam gerekmektedir.

Bel soğukluğu birçok kadında belirgin sonuçlar göstermez,kadı taşıyıcı olarak hayatına devam eder.Erkeklerde ise görülen şikayetler idrarda yanma ve peniste akıntıdır.

BEL SOĞUKLUĞUNUN BELİRTİLERİ NELERDİR?

ERKEKLERDE

Erkeklerde bel soğukluğunun belirtileri ortalama olarak yaşanan ilişkiden yaklaşık 1 hafta sonra ortaya çıkar.Hafif bir yanma ile başlar ve daha sonra şiddetlenerek sarı renkli bir akıntı oluşur.Tedavi edilmediğinde çok ciddi sonuçlar ortaya çıkarı ve kısırlık görülür.

Bunun dışında hastalığa yakalanan kişi çok sık aralıklarla idrara çıkma ihtiyacı duyar ancak idrar yaptığında bunun miktarı çok az olur.

KADINLARDA 

Kadınlar da görülen belirtiler çeşitli değişiklikler göstermektedir.Tıpkı erkeklerde olduğu gibi kadınlarında idrar yollarında akıntılar oluşmaktadır.Bu akıntılar sarı-yeşil renge sahiptir ve kötü kokarlar.Bunu dışında adetlerde düzensizlikler görülür.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bel Soğukluğu Nedir? Belirtileri Nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık