DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

Baz İstasyonları Sağlığa Zararlı mı?

29.07.2014
86 kez görüntülendi

Baz İstasyonları Sağlığa Zararlı mı?

“Baz istasyonları sağlığa zararlı mı? Baz istasyonlarının çevreye ve insanlara verdiği zararlar nelerdir? Neden baz istasyonlarına ihtiyaç var?” Baz istasyonları ile ilgili merak edilen soruların yanıtları sizin için hazırladığımız bu yazıda.

Baz istasyonlarını insanların ve haberleşmenin olduğu hemen her yerde görebiliriz. Baz istasyonlarının temel işlevi elektromagnetik sinyalleri almak veya yayınlamak suretiyle GSM haberleşmesini sağlamaktır. Baz istasyonları mobil iletişim için bir kapsama alanı oluşturur ve bu kapsama alanı dışında telefonla konuşmak mümkün olmamaktadır.

Baz İstasyonları Zararlı mı?

  • Baz istasyonları tarafından yayınlanan elektromagnetik dalgaların insan vücuduna zararları bulunmaktadır. Bu dalgalar dokuları ısıtır ve hücrede bozulmaya sebep olur.
  • Baz istasyonları hücrelerin kimyasını bozucu bir etki yapar. Yapılan araştırmalara göre sinir zarlarının bozulması, rüya görememe gibi sorunlar bu kimyasal etkiye maruz kalmanın bir sonucudur.
  • Uykusuzluk, asabiyet, unutkanlık, depresyon, Alzheimer, baş ağrısı gibi sorunlar da bu kimyasal etkinin ortaya çıkardığı sorunlardır.
  • Baz istasyonlarının yayınladığı dalgaların kanserle bir etkileşim içinde olduğu da bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Baz istasyonlarının  yayınladığı elektromagnetik dalgalar doğrudan kanserli hücre oluşmasına neden olabileceği gibi, kanseri kolaylaştırıcı veya kanserin yaygınlaşmasını sağlayacak bir etki de yapabilir.
  • Kısırlık ve üreme organlarında bozukluklara da sebep olabilir.
  • Baz istasyonlarının yaydığı dalgalar ayrıca vücuttaki T lenfositlerini de yok edici etki yapar, bu da bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olur.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık