DOLAR: 3.77 TL
EURO: 3.99 TL

3 Boyutlu Yazıcı Nedir? 3 Boyutlu Yazıcı Ne İşe Yarar? Fiyatı Nedir?

19.08.2014
118 kez görüntülendi

3 Boyutlu Yazıcı Nedir? 3 Boyutlu Yazıcı Ne İşe Yarar? Fiyatı Nedir?

“3 Boyutlu Yazıcı Nedir? 3 Boyutlu Yazıcı Ne İşe Yarar? Fiyatı Nedir? Nasıl Çalışır” sorularının sizden gelen yoğun sorular üzerine cevapladık.

3 Boyutlu Yazıcı Nedir?

Üç boyutlu yazıcı başka bir ifadeyle 3-D Printer günümüzde adını sıkça duyduğumuz, teknoloji ailesinin yeni üyesidir. En genel tanımıyla üç boyutlu yazıcı; dijital ortamda yapılan çizim ve tasarımları 3 boyutlu katı nesneler haline getirmeye yarayan pratik bir teknoloji ürünüdür.

3 Boyutlu Yazıcı Nasıl Çalışır?

Bugüne kadar şekil vermede kullanılan CNC, torna, freze gibi tekniklerinden farklı bir yöntemle çalışan üç boyutlu yazıcılar, CNC tezgahları gibi nesneyi oyma veya delme prensibi ile değil katmanlı yapı prensibiyle çalışıyor. 3 boyutlu yazıcılar, dijital bir tasarımı art arda gelen katmanlar şeklinde döşeyerek, üst üste katmanlar şeklinde yavaş yavaş meydana getiriyor.

Ne İşe Yarar? Fiyatı Nedir?

Bugünlerde adından sıkça söz ettiren 3 boyutlu yazıcılar, şöhretinden bir şey kaybetmeyecekler. 3-D baskı, prototipleme kolaylığı sağlıyor ve yeni bir teknoloji olarak kendini geliştirmeye devam ediyor. 3-D baskı endüstrisinin 2015 yılında 4 milyar dolar, 2017 yılında 6 milyar dolar, 2021 yılında ise 10.8 milyar dolara ulaşması bekleniyor. 2014 yılında 3-D yazıcıların fiyatlarının daha uygun hale gelmesi, Wi-Fi bağlanabilen giriş seviyesi modellerin 1500 doların biraz altına düşmesi bekleniyor. Uzmanlar, 3-D baskının, küçük işletmeleri yatırım yapmadan potansiyel yatırımcıya dönüştüreceğini ve ön üretim yapmadan prototip inşa etmeyi sağlayacağını söylüyor. 3-D baskı cihazları, teknoloji meraklılarının yaratıcılığının sınırlarını zorlayacak bir teknoloji olarak kabul ediliyor

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

3 Boyutlu Yazıcı Nedir? 3 Boyutlu Yazıcı Ne İşe Yarar? Fiyatı Nedir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık