DOLAR: 3.77 TL
EURO: 3.99 TL

(23 Temmuz – 23 Ağustos) Aslan Burcu Ve Özellikleri…

19.04.2014
118 kez görüntülendi

(23 Temmuz – 23 Ağustos) Aslan Burcu Ve Özellikleri…

Burçlar kimileri tarafından safsata olarak görülsede bu işin bir bilimi var ve bu bilim bize burçlar hakkında bazı gerçekler söyler… Bu yazımızda ise sizlere aslan burcunun özelliklerinden bahsedeceğiz. Bakalım neymiş bu aslan burcu kişilerin genel özellikleri…

Tanımlayan söz: Kendimi yarattıklarımda arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Kendine güvenen ve enerjik, ilham veren, yaratıcı, güçlü bir etkileme gücü, artistik, güvenilir ve koruyucu
Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Sert ve fazla despot, pohpohlanmaya dayanamayan, sürekli ilgi merkezi olmak isteyen, küstah, diktatör gibi, abartılı ve egoist
Yönetici gezegeni: Gündüzün ışığı olarak Güneş bu burcun yöneticisidir.
Elementi: Ateş
Niteliği: Sabit
Mitolojisi: Aslan figürü tarih boyunca kahramanlık ve krallık sembolü olarak değerlendirilmiştir. Araplar ona Esad, Hintliler Asleha derler. Eski Mısır’da kral Necepso dünyanın yaratıldığı sırada Güneş’in Denebola yıldızıyla birlikte doğduğundan söz eder. Yunan ve Roma mitolojilerinde Herkül Nemean aslanı ile savaşır. Aslan aynı zamanda Romalılarda gücün sembolü olmuştur.

Vücutta karşı geldiği bölge: Kalp, omurga
Rengi: Güneş renkleri, turuncu
Metali: Altın
Taşı: Rubi

Aslan Burcunun Özellikleri

Aslan burcu olanlar yaz ortasında ve güneşin dünya üzerinde en fazla gücünü gösterdiği günlerde dünyaya gelirler. Aynı, güneşin bu hali gibi, onlarda insanlara güçlerini gösterip, sözlerini daha fazla dinletmek için çaba gösterirler. Yöneticilik aslan burcunun özellikleri arasında önemli bir yer tutar. Bu özellikleri sayesinde daha küçük yaşlardan itibaren arkadaşları ve hatta ailelerini yönetmeyebaşlarlar. Ebeveynlerin aslan çocuklarının bu yapılarına karşı hassas olmaları ve onları zorlamamaları önemlidir. Çünkü yönetme arzusu onların engel olamadıkları bir duygudur. Eğer fikirlerine değer verilmez, baskıya maruz bırakılırlarsa, zor kullanır ve bütün duvarları yıkabilirler.

Aslan burcu olanlar öğrencilik hayatlarında sınıf başkanı, oyunlarda kral yahut kraliçe olurlar. Oyun dahi olsa yönetilmekten hoşlanmazlar. Sıcak kanlılık ve duygusallık ta, aslan burcunun özellikleri arasında sayılabilir. Güneşin yönettiği bu insanlar büyük kırılmalar yaşamamışlarsa çok sıcakkanlı olurlar. Kolay iletişim kurar, çabuk samimi olurlar. Kısa zamanda her girdikleri ortamda ilgiyi üzerlerine toplarlar. Aslanların kendilerine saygıları çok fazladır. Kendilerine duydukları bu saygının aynısını çevrelerinden de beklerler. Zaten saygısızlığı asla kabul etmezler.

Her hangi bir şeyi gösterişli hale getirmek ya da öyleymiş gibi sunmak ta aslan burcunun özellikleri arasındadır. Aslanlar yapıları itibarı ile gösterişten ve gösterişli şeylerden hoşlanırlar. Bu yüzden onları bir şeyleri aktarırken biraz abartılı bulabilirsiniz. Duygu ve düşüncelerini anlatırken de aynı tutumu sergileyebilirler. Aslanların bu huyları çevrelerince hemen keşfedilir ve genellikle zararlı olarak görülmez.

Aslan Burcunun Temel Karakteristik Özellikleri

Aslan burcunu tanımlayan on temel özellik:

  1. Yöneticilik ve organizasyon kabiliyeti: Aslan burcu olanlar cesur ve atılgan bir yapıya sahiptirler. Yöneticilik onların doğuştan gelen bir özelliğidir. Otoriter yapıları onları hem iyi bir yönetici ne hem de organizatör yapar. Planlama ve motivasyon konusunda da oldukça başarılıdırlar.
  2. Gurur: Gurur aslan burcunun en temel özelliklerinden birisidir. Asla kimseden yardım almaktan hoşlanmazlar. En insani yardımlaşmalar bile bir anda aslanlar için gurur meselesi olabilmektedir. Bu gurur bazen kibre de dönüşebilir.
  3. Konfor tutkusu: Aslanlar konforlu bir yaşam tarzından hoşlanırlar. Hangi kültür ve ekonomik seviyede olurlarsa olsunlar, imkanları ölçüsünde konforlu bir hayat sürerler.
  4. Duygusallık: Aslanlar romantizme meyillidirler. Aşırı hassas ve duygusal bir yapıya sahiptirler. Çabucak kırılırlar. Tepkileri de aşırı olur. Çabucak hiddetlenirler. Sinirli iken yaptıklarından pişmanlık duyarlar.
  5. Sabit fikirlilik: Kendi fikirlerini başkalarına kabul ettirme konusunda ısrarcıdırlar. Genellikle kendi fikirlerini doğru kabul ederle ve kolay kolay fikirlerini değiştirmezler.
  6. Alicenaplık: Yüce gönüllülük, cömertlik ve yardımseverlik, aslan burcunun özellikleri arasındadır.Aslanlar başkalarına yardım etmek, onların sorunları ile ilgilenmekten zevk alırlar.
  7. Yavaş ama doğru karar alma: Aslanlar acele karar verme konusunda başarılı değildirler. Genelde yavaş karar verirler ama kararları çoğunlukla doğrudur. Aldıkları kararı uygulama ve uygulatma konusunda da son derece ısrarcı olurlar.
  8. Samimiyet ve dostluk: Aslan burcunun özellikleri itibarı ile ikiyüzlülükten nefret ettiğini söyleyebiliriz.Aslanlar düşündüklerini açıkça söylerler ve her kesinde böyle olmasını beklerler. İlişkilerinde sıcak ve sevgi doludurlar.
  9. Enerji ve dinamizm: Güneşin yönetiminde olmaları sebebi ile enerjileri sürekli yenilenebilir özelliktedir.Güçlü yapıları uzun süre çalışabilmelerine olanak tanımaktadır.
  10. Sorun çözme: Aslan burçları sorun çözme konusunda son derece yaratıcıdırlar. Büyük bir fikir zenginliğine sahiptirler ve en zor problemleri çözerken dahi sakin ve kendilerinden emindirler.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık