DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.05 TL

2014’ÜN GÖZDE MESLEKLERİ

15.03.2014
36 kez görüntülendi

2014’ÜN GÖZDE MESLEKLERİ

2014’te çığır aşacak meslekler!!!

Ülkemizde meslek seçimi konusu, gençler için herhalde üzerine en çok kafa yorulan konulardan biri…

Bu dönemde adaylar gelecekte umut vadeden meslekler konusunda kararsızlık yaşıyor.

İşte uzmanların önerdiği 2014 yılında yıldızı parlayacak mesleklerden bir kaçını sizler için derledik:

SEO Uzmanı

Diyelim ki bir web siteniz var ve arama motorlarında yapılan aramalarda üst sıralarda çıkmasını istiyorsunuz. Bu artık günümüzde bir uzmanlık alanı ve özellikle Google’da üst sıralarda yer almak bazı taktikler gerekiyor.

Bu taktikler ise günümüzde firmaların olmazsa olmaz ihtiyaçlarınan biri! O yüzden de iyi bir SEO uzmanını işe alıp onun fikirlerinden yararlanıyorlar!

Peki SEO nasıl yapılır, nasıl öğrenilir, nasıl uzman olunur? Tıklayın!

Dijital fotoğrafçı

Eğer birkaç kedi veya sokak fotoğrafı çekerek, profil fotoğrafınızı daha çekici hale getirerek fotoğrafçı olabileceğinizi düşünüyorsanız, belki de hiç haksız sayılmazsınız! Tabii ki işin püf noktalarını iyice öğrenerek. Gelişen dijital dünyada fotoğraf özellikle ayrı bir önem kazanıyor ve şirketlerin kendilerine özel dijital fotoğrafçı arayışları günden güne artıyor.

Dijital fotoğrafçılık nedir? Püf noktaları nelerdir? Öğrenmek için tıklayın!

CG Artist

Evet isminin pek havalı olduğunu biz de biliyoruz. Uzmanlara göre, CG artist, yani 3D ve animasyon modelleme işi önümüzdeki dönemde en çok parlayacak mesleklerden biri. Televizyon dünyasından internet dünyasına kadar çok geniş bir yelpazede iş imkanı sunan bu zevkli meslek aynı zamanda zevkli ürünler de çıkartıyor.

CG Artist tam olarak nedir? Nasıl olunur? Zor mudur? Tıklayın, öğrenin!

Sosyal medya uzmanı

Evet belki de son birkaç yılın en gözde mesleklerinden biri sosyal medya uzmanlığı. Her gün kullandığımız sosyal ağların, firmalara olan katkısını artıran bu mesleğin de artık kuralları yavaş yavaş değişiyor. Dijitalde var olan her firmanın bir sosyal medya uzmanına ihtiyacı var!

Sosyal medya uzmanı nasıl olunur? Firmalar Facebook’u nasıl kullanabilir? Tıklayın!

Oyun geliştirici

Patlayan şekerler, kızgınca uçan kuşlar ve daha niceleri! Özellikle konsolların ve mobil cihazların popülaritesinin artmasıyla birlikte bize çok basit ve eğlenceli gelen oyunların da yaygınlaştığını görüyoruz. Ancak işin arka kısmında çok büyük bir ekonomi ve haliyle iş imkanları da bulunuyor. Uzmanlara göre bu yıl bu meslek çok parlayacak!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

2014’ÜN GÖZDE MESLEKLERİ Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık